Technológie

Staňte sa Bohom svojej vlastnej Stredozeme na WorldBoxe

Aká náhoda. Kto poznal hru ako WorldBox – God Simulator, mohol sa rozhodnúť znovu navštíviť Hobita a Pána prsteňov? Rozšírené verzie, samozrejme. Práve som absolvoval Spoločenstvo prsteňa, tak hovorím o nich. Chudák starý Boromir – dostane ma zakaždým.

Je fér povedať, že mám mozgové orgazmy a elfov a trpaslíkov, takže si viete predstaviť moje prekvapenie, keď mi Worldbox umožnil vytvoriť si vlastný stred. Dostal som záznam „dobre urobený“, keď bol svet plný príbuzných rás.

Ja, ako už názov hry napovedá, som boh tohto sveta. Môžem si to vytvoriť tak, ako chcem, a potom to vyplním a uvidím, čo sa stane – môj druh sa rozmnoží a vytvorí a rozšíri na mojej mape. Zakaždým, keď to urobia, vytvorí sa história. Sú to korunovaní vládcovia, ktorí zomierajú na starobu. Darí sa im a vytvárajú rozdelené kráľovstvá. A nevyhnutne vedú vojnu. Majte prehľad o všetkých hrách, ktoré popisujú vašu svetovú históriu.

V mojom svete elfovia veľa behali. Množili sa ako rohatý Legolas dav. Nešírili sa potichu: boli to zlí expandéri, ktorí ničili všetko, čo mohli dosiahnuť. Nevšimol som si, že varia ľudí, ale keď sa dostali príliš blízko k trpaslíkom, spanikáril som. zasiahol som. Ale potom, čo už Komu Urobí to Boh?

Druhou polovicou hry je rušenie. Je to ako keby ste presne zakladali civilizácie, aby ste ich mohli prerušiť a ubezpečiť sa, že vaše testovacie prostredie je silné, skôr než začnete hádzať výzvy. Vyskúšate nejaké vlčie svorky, medvede, nosorožce, ale odkedy má vzrušujúca predstavivosť závisieť od takýchto svetských stretnutí? ? Je dobré, že máte prístup k duchom horiacim na zemi alebo mrazivým nepriateľom ako biely chodec. Alebo zlí čarodejníci prenasledovaní po svete čarodejníkmi alebo bieli čarodejníci, ktorí vyvolávajú kostlivcov. Spomeniete si na nejaké príbehy?

Ale aj tie sú súčasťou ponuky. Zombie majú svoje najhoršie infekcie, sú tu UFO, sú tu draci. Existujú prírodné katastrofy, ako sú hurikány, zemetrasenia a sopečné erupcie. Existujú požehnania a uzdravenia, rany a infekcie. Existuje dokonca nebezpečné množstvo bômb, ktoré môžu zabiť svet, ak sa cítite obzvlášť deštruktívne. Na druhej strane: mnohé sily stvorenia a schopnosť znovu rásť a pretvárať čokoľvek, čo vidíte. Ale treba povedať, že to nie je ovládajúca sila živých bytostí. Vždy necháte ruky prísne.

Najrozmaznanejšia mapa vo WorldBoxe
Môj krásny nesmrteľný svet. Môj už nie krásny, veľmi rozmaznaný svet.

Takže hra pokračuje: tvoríte (hra sa vytvára spontánne, ak dovolíte), môžete sledovať (môžete urýchliť čas, ak chcete) a drotíte sa. Pomôžte gepardom s ich lícami bonusovými zdrojmi, ak zabijete elfov taktickou démonickou inváziou alebo ústupom. Keď to urobíte, veky alebo veky vo vašom svete sa začnú prirodzene objavovať. Vek mierovej expanzie alebo veľkých vojen. Pokročilé časy, keď jedna rasa pripadla iným. Časy zla, ktoré zmietajú krajinu. Všetci títo hrajú pred vašimi očami ako mravce pobehujúce tam a späť po záhrade.

Worldbox je však skutočne skvelý, pretože vás priťahuje bližšie vytváraním podrobných štatistík pre každú jednotlivú postavu. Náhodne generované a vyvíjajúce sa štatistiky – nabáda vás pozrieť si spisy vojnových štatistík, osobnostných štatistík a sociálnych štatistík a preskúmať ich. Toto sú živé, dynamické postavy vo vašom svete.

Pohľad zblízka na môj svet s uvoľneným drakom
Keď sa bližšie pozriem na môj najľudnatejší svet, drak je na slobode.

Nejde len o vybavenie. Po pol hodine sa pozrite na monštrum, ktoré vykonalo desiatky zabití, niektoré úrovne prekonali vyššie, vysoké životy a skvelé nové atribúty, ako je úroveň skúseností alebo iba jedno oko. Pozrite sa na jedného z vládcov kráľovstva sveta a nájdete ich ozdobených vzácnymi a legendárnymi nástrojmi, ktoré vytvorili ich ľudia pred mnohými rokmi. Spomeňte si na vrstvené zbrane z diel Tolkiena, ako napríklad Archist alebo Clamdring alebo Anduril – také veci.

Je to práve tento jedinečný dotyk, ktorý skutočne zahreje a zafarbí obrovské ťahy simulácie a vytvára dojem, že píšete Silmerillion sami, kde sa objavujú najlepší šampióni a najlepší nepriatelia a bojujú o osud sveta. Je veľmi ťažké odtrhnúť od neho oči.

Neviem, aká zložitá bude simulácia v konečnom dôsledku a ako dlho vás jej výsledky môžu prekvapiť – ťažko povedať z niekoľkohodinových hier. Už teraz sa však dá veľa hrať, keďže ide o tému skorého prístupu s odhadovanou dvojročnou cestou rastu a množstvom času na pridávanie.

READ  Údaje o globálnom predaji naznačujú, že Balan Wonderworld zlyhal úplne nešťastne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close