Ukrajina si víťazstvom 2:1 nad Slovenskom udržala euronádeje

Striedajúci Roman Jaremčuk skóroval do 10 minút po piatkovej výhre 2:1 nad Slovenskom a zabezpečil Ukrajine postup na Euro 2024.

Yaremchuk využil letovú prihrávku Mykolu Shaparenka a šťouchl loptu okolo brankára Martina Dúbravku, aby tak odoprel Slovensku skoré miesto vo vyraďovacej fáze.

Ukrajina urobila päť zmien od svojej mizernej prehry 3:0 s Rumunskom, pričom kľúčovú úlohu pri víťazstve zohrali krídelník Andriy Yarmolenko a brankár Andoliy Trubin.

Slovensko začalo Lukaszom Haraslinom, Ivanom Schranzom a Davidom Hankom, ktorí si vynútili dobré skoré zákroky od Trubina, pričom Schranz prelomil patovú situáciu v 17. minúte.

Ukrajina tvrdo bojovala o návrat do hry a Oleksandr Tymczyk po polhodine trafil žrď.

Boli odmenení po 54 minútach, keď sa Shabarenko ocitol vo vesmíre a chladnokrvne vystrelil do siete po centri Oleksandra Zinchenka a pokračoval v tlaku počas celého druhého polčasu, až kým neskôr nezískal víťaza.

READ  Alexander Public strelil tajbrejk 17:15 na ceste k víťazstvu Madridu