Rooney, Haddad Mia vyhrávajú eposy French Open, Switek si užíva krátke stretnutie

Holker Rooney a Beatrice Haddad Maia vyhrali maratónsky epos French Open, ktorý v pondelok trval takmer osem hodín, kým Iga Svidek potreboval 31 minút na to, aby sa dostal do štvrťfinále.

Rooney, svetová šestka, dosiahol svoje druhé štvrťfinále za sebou v Paríži s prvým päťsetovým víťazstvom.

Dvadsaťročný Dán bude čeliť druhému hráčovi z roku 2022 po štvorhodinovej výhre 7-6 (7/3), 3-6, 6-4, 1-6, 7-6 (10/7). Francisco Cerundolo. Kasper Rudd opäť v minuloročnom zle naladenom štvrťfinále.

Vo štvrtom geme tretieho setu bol Rooney vypískaný dvorným publikom Philippe Chatrier za odpálenie lopty pri dvojitom odraze.

Jeho 23. argentínsky súper prerušil hru a očakával, že rozhodca odpíše jeho bod.

Ako hra pokračovala, Cerundolo, ktorý bol vyzvaný na rušenie, prestal podávať, keď bol suspendovaný.

„Je to tenis. Je to šport. Niektorí rozhodcovia robia chyby. Niektorí pre mňa, niektorí pre neho. To je život,“ povedal Roone.

Cerundolo, ktorý hrá prvýkrát v druhom týždni Slamu, postavil publikum na nohy, keď opäť udrel a vyrovnal zápas.

V dramatickom rozhodnutí sa Rooney držal 3-4, 0-40 a potom bol porazený.

Na zápas podával za stavu 5:4, ale 24-ročný rodák z Buenos Aires sa prebojoval na úroveň 5:5 a udržal stav 6:5, kým zápas prešiel do supertajbrejku.

Rooney ukončil turnaj so 48 víťazmi a 73 nevynútenými chybami.

„Aká hra,“ napísal Cerundolo na Twitteri.

Haddad Maia sa stala prvou Brazílčankou, ktorá sa dostala do osemfinále slamu od roku 1968, keď vyhrala tretí najdlhší ženský turnaj na Roland Garros.

Hadad Mia získala set a víťazstvo 3:0 nad Sarou Soripes Tarmo za tri hodiny a 51 minút.

Dvadsaťsedemročná ľaváčka prekonala 132. Španielku Suzanne Lenglenovú 6:7 (3/7), 6:3, 7:5 predtým, ako pripravila súboj Rooney-Cerundolo. Popoludnie

READ  Kokkinakis knokautoval Molcana v otvorenom štvrťfinále CPU

Virginie Beausonovej trvalo štyri hodiny a sedem minút, kým v roku 1995 v prvom kole zdolala Francúza Noela van Lothama.

Hadad Mia je prvou Brazílčankou, ktorá sa dostala do štvrťfinále Slamu od sedemnásobnej víťazky majoru Marii Buenovej v roku 1968.

O postup do semifinále bude čeliť svetovej sedmičke z Tuniska Ones Jabeur.

„Som veľmi šťastná a veľmi hrdá, že som sa nevzdala, preto si myslím, že som si toto víťazstvo zaslúžila,“ povedala Hadad Mia.

Silou nabité duely nie sú cudzie nasadenej 14. Hadad Miah, ktorá si v predchádzajúcom kole zachránila mečbal proti Jekaterine Alexandrovovej.

Minulý mesiac v Ríme prehrala s Angelinou Galininovou vo štvrťfinále trvajúcom tri hodiny a 41 minút, čo je teraz druhý najdlhší ženský turnaj v roku 2023.

Obhajca titulu a svetová jednotka Sviatek postúpil do štvrťfinále s Kokom Goffom po tom, čo Lesia Tsurenko odstúpila po chorobe po 31 minútach zápasu medzi poslednými 16. zápasmi.

Sviatek viedol 5:1, keď sa 66. Surenko, ktorý po závratoch a dýchavičnosti privolal lekára, rozhodol nepokračovať.

Vo svojom poslednom kole bol Sviatek na ihrisku iba 51 minút pri prehre 6:0 a 6:0 s Číňanom Wang Xinyu.

19-ročná Goffová postúpila do štvrťfinále tretí rok po sebe výhrou 7:5, 6:2 nad Slovenkou Annou Karolínou Schmidlovou.

Sviatek vlani vo finále zdolal Goffa 6:1, 6:3 a získal tak titul druhýkrát.

V vzájomných stretnutiach vedie nad Američanom 6:0.

„Finále má iné pravidlá,“ povedal Sviatek.

„Niekedy sú tieto zápasy trochu iné ako ostatné kolá, ktoré hráme počas turnaja kvôli tlaku a všetkému, čo sa deje.“

Jabir osemkrát prelomil podanie Američanky a po prvý raz sa dostal do štvrťfinále výhrou 6:3, 6:1 nad Bernardou Peraovou.

Vlaňajší víťaz Wimbledonu a US Open Zabir sa teraz na všetkých štyroch slamoch dostal aspoň do štvrťfinále.

READ  Indický stolnotenisový tím pre CWG oznámil, že ženský tím potrebuje súhlas SAI | Ďalšie športové správy

Štvrtý nasadený Ruud, pred rokom dvojka za Rafaelom Nadalom, zdolal Nicolasa Jarryho z Čiľa 7:6 (7/3), 7:5, 7:5.

Nór ušetril 14 zo 17 brejkbalov a teraz má od roku 2020 na konte 85 popredných víťazstiev na antuke.

„Tri veľmi, veľmi ťažké sety. Ako dlho by trvalo dostať sa do piateho?“ povedal 24-ročný mladík po trojhodinovej a 20-minútovej bitke.

Japonec Yoshihito Nishioka proti Argentínčanovi Tomasovi Martinovi Etcheverrymu a dvojnásobný semifinalista Alexander Zverev proti Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi.

Toto je prémiový článok dostupný iba našim predplatiteľom. 250+ prémiových článkov na čítanie každý mesiac

Vyčerpali ste limit bezplatných článkov. Podporte kvalitnú žurnalistiku.