Hlavné správy

Ukrajina stiahla sťažnosť WTO na Slovensko

Ministri pôdohospodárstva Slovenska a Ukrajiny sa dohodli na vytvorení licenčného systému pre obchod s obilím, ktorý umožní čo najskôr zrušiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov na Slovensko.

Zdroj: Ministerstvo pôdohospodárstva SR, as Reuters píše

podrobnosti: Minulý týždeň Slovensko, Poľsko a Maďarsko oznámili národné obmedzenia na dovoz ukrajinského obilia po tom, čo sa Európska komisia rozhodla nepredĺžiť zákaz dovozu.

Konflikt eskaloval po tom, čo sa Ukrajina na tieto sankcie sťažovala Svetovej obchodnej organizácii (WTO), píše agentúra.

„(ministri) súhlasili s vytvorením systému obchodovania s obilím na základe vydávania a kontroly licencií,“ uviedlo slovenské ministerstvo vo vyhlásení.

„Kým nebude systém funkčný a plne otestovaný, zákaz dovozu štyroch produktov z Ukrajiny zostane v platnosti,“ dodala agentúra.

Slovenské ministerstvo dodalo, že Ukrajina súhlasila so stiahnutím svojej sťažnosti vo WTO. Ministerstvo zároveň neuviedlo podrobnosti o tom, ako bude systém udeľovania licencií fungovať.

Slovenský zákaz dovozu schválený do konca roka.

Pozadie:

Bolo oznámené, že vláda Ukrajiny Bude dané Kompromisná situácia týkajúca sa vývozu obilia do susedných krajín.

Ukrajinska pravda je miestom, kde nájdete najnovšie informácie o všetkom, čo súvisí s vojnou na Ukrajine. Nasleduj nás Twitter, podpora Sme, alebo sa stávame Náš hostiteľ!

READ  Prokuratúra EÚ sa obáva, že Slovensko znižuje tresty odňatia slobody za korupciu – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close