Technológie

USA opäť sprísňujú pravidlá hry. Spoločnosť Huawei chce vypnúť komerčne dostupné čipy

Napäté vzťahy medzi USA a čínskou spoločnosťou Huawei po včerajšom vyhlásení vládnych predstaviteľov USA sa určite nezlepší. Ako agentúra oznámila Reuters, vláda USA včera oznámila ďalšie sprísnenie obmedzení týkajúcich sa Huawei. Cieľom posledných obmedzení je zabrániť prístupu k komerčne dostupným čipom.

Nové pravidlá sú na stole. Čierna listina spoločností sa opäť rozširuje

Ministerstvo obchodu USA oznámilo predĺženie májových obmedzení zameraných na zabránenie prístupu k zdrojom polovodičov bez osobitnej licencie spoločnosti Huawei. Nové pravidlá zabrániť prístupu zahraničných spoločností k polovodičomktorých mikročipy boli vyvinuté alebo vyrobené pomocou softvéru alebo technológie USA.

Spolu s novými pravidlami bola k dnešnému dňu rozšírená čierna listina 152 pridružených spoločností, Uveďte zoznam V poslednej dobe sa rozrástla až o 38 pridružených spoločností z celkom 21 krajín, Zoznam sa začal rozširovať až v máji minulého roka, keď bol čínsky telekomunikačný gigant Huawei na úplne novom zozname.

Huawei údajne hľadal chodníky

Hoci nové pravidlá nie sú pre priemerného pozorovateľa v žiadnom prípade „osobitné“, Minister návštev Wilbur Ross pre spoločnosť Fox Business objasnil rozdiel medzi novými a súčasnými pravidlami. Podľa neho sa Huawei po zavedení obmedzení v máji pokúsil vyhnúť zavedeným opatreniam pomocou tretích strán.

„Nové pravidlá objasňujú, že akékoľvek používanie softvéru alebo výrobných zariadení v USA je zakázané a vyžaduje si licenciu.“

Počas včerajšieho prejavu v médiách americký prezident nezabudol zdôrazniť, že Huawei tradične bez akýchkoľvek dôkazov špehuje amerických občanov:

„Nechceme, aby ich vybavenie bolo v Spojených štátoch, pretože nás špehuje,“ povedal Donald Trump.

Nové opatrenia by mohli spoločnosti Huawei zabrániť v prístupe k mikročipom, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu s polovodičmi. Hoci Niektorí výrobcovia mikročipov priamo nepoužívajú americkú technológiu pri svojej výrobe, v minulosti mohli hľadať americké riešenia, napríklad pri vývoji nových modelov. Ako však vieme Huawei, nájdenie nového riešenia určite nebude trvať dlho.

READ  Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska

Americké spoločnosti sú tiež ohrozené

Je zaujímavé poznamenať, že americkú vládu kritizuje aj asociácia polovodičového priemyslu, ktorá to uviedla rozsiahle obmedzenia predaj komerčných čipov môžu výrazne narušiť americké odvetvie v tomto odvetví,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close