Hlavné správy

USA vyradili Slovensko, aby dokončilo skupinovú hru na World Junior Hockey

GOTHENBURG, Švédsko – Útočník Michiganu Rutger McCrority dosiahol hetrik, Trey Augustin z Michiganu dosiahol 38 zákrokov a Spojené štáty skončili v B-skupine bez prehry, keď v nedeľu na MS juniorov v hokeji vyhrali nad Slovenskom 10:2.

Po dva góly strelili Kevin Brindley z Michiganu a Isaac Howard z Michiganu State a góly pridali aj Denverskí spoluhráči Jeev Buiam a Boston College Ryan Leonard a Cutter Gauthier.

„Myslel som si, že sme hrali celkovo dobre,“ povedal americký tréner David Carle. „Budovali sme a teraz ideme na ďalšiu úroveň so štvrťfinále.“

Američania sa vo štvrťfinále stretnú s Lotyšskom. Lotyšsko bolo v A-skupine štvrté.

Za Slovensko skórovali Marian Mosko a Filip Mazer. Vo štvrťfinále sa stretne s Fínskom.

Česko zdolalo Švajčiarsko 4:2 v ostatnom finále B-skupiny. Fínsko zdolalo v A-skupine v rozstrele Švédsko 5:4, zatiaľ čo Kanada zvíťazila nad Nemeckom 6:3. Švédsko, ktoré vyradilo prvých troch súperov zo skupiny, bolo v skupine prvé, za ním Kanada a Fínsko.

Vo štvrťfinále sa stretne Švédsko so Švajčiarskom a Kanada s Českom.

Za Fínsko vyrovnal Johnny Nyman a v rozstrele strelil rozhodujúci gól.

„Neviem, čo sa stalo, ale neboli sme pripravení na začiatku,“ povedal švédsky útočník Noah Ostlund. „Neospravedlňujeme sa, nabudúce musíme byť lepší.

Dva góly Kanady strelila hviezda Bostonskej univerzity McLynn Celebrini.

„Je to jeden z tých športov, kde musíte pokračovať,“ povedal 17-ročný Celebrini, od ktorého sa očakáva, že bude najlepším výberom draftu NHL. „Museli sme prejsť… nikdy to nebude dokonalé.“

Rozhodujúce góly za Česko strelil Jiří Kulich.

READ  Poslanec Shiv Sena odopiera vstup poľským Indiánom; Slovo spúšťa vojnu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close