Veda

USA zaznamenávajú nárast počtu hospitalizácií s Covidom už deviaty týždeň po sebe

Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb oznámili minulý týždeň viac ako 35 800 hospitalizácií v súvislosti s ochorením COVID-19, čo predstavuje deviaty po sebe nasledujúci týždeň nárastu.

Podľa údajov z monitorovania odpadových vôd zostávajú hladiny vírusu COVID-19 v Spojených štátoch „veľmi vysoké“. (Getty Images/iStockphoto)

Aktivita respiračného vírusu zostáva vysoká, pretože 35 štátov, okrem New Yorku a District of Columbia, videlo ľudí navštíviť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti s príznakmi kašľa a horúčky.

Sezóna výpredajov na Amazone je tu! Utrácajte a ušetrite teraz! Kliknite tu

Nárast z týždňa na týždeň väčšinou ustúpil po zimných prázdninách, keď sa ľudia zvyčajne zúčastňujú spoločenských stretnutí a cestujú s vyšším šírením koronavírusu. Počet hospitalizácií v Spojených štátoch je však na úrovniach, ktoré neboli zaznamenané od minulej zimy.

„Napriek poklesu pozitivity testov (percentuálny podiel pozitívnych testov), ​​návštev na pohotovosti a hospitalizácií na národnej úrovni sa miera po niekoľkých týždňoch neustáleho zvyšovania ustálila, alebo v niektorých prípadoch klesla,“ uviedlo CDC v aktualizácii. piatok.

Podľa údajov z monitorovania odpadových vôd zostávajú hladiny vírusu COVID-19 v Spojených štátoch „veľmi vysoké“.

Podľa predbežných údajov CDC vírus COVID-19 zabíja každý týždeň viac ako 1600 Američanov.

JN.1, podvariant Omicron, ktorý je dominantným kmeňom cirkulujúcim v krajine, je primárne zodpovedný za súčasné prepuknutie COVID-19 v USA. Aj keď ide o variant, ktorý sa v krajine šíri najrýchlejšie, podľa CDC „Neexistuje žiadny dôkaz, že JN.1 predstavuje zvýšené riziko pre verejné zdravie v porovnaní s inými v súčasnosti cirkulujúcimi variantmi.“

Čo je variant JN.1 COVID a aký je nebezpečný?

Subvariant Omicron v súčasnosti predstavuje 44 percent prípadov Covid v USA. Údaje z CDC z minulého mesiaca ukázali, že rýchlosť prenosu sa za dva týždne zdvojnásobila.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) klasifikovala JN.1 ako „variant záujmu“. Spôsobila hospitalizácie v celej krajine a v niektorých prípadoch sa stala smrteľnou.

READ  Tajomný rádiový signál z vesmíru, ktorý je v 157-dennom cykle, sa práve prebudil presne podľa plánu

Údajne podľa nedávnych dôkazov tento kmeň nepredstavuje väčšiu hrozbu pre verejné zdravie ako iné cirkulujúce varianty.

Tento variant má viac ako tri desiatky mutácií vo svojom spike proteíne v porovnaní s XBB.1.5, variantom, ktorý bol tento rok najdominantnejší. Predpokladá sa však, že vakcíny COVID zvýšia ochranu proti JN.1, rovnako ako v prípade iných variantov.

Vo všetkých variantoch sú príznaky COVID väčšinou podobné. Patria medzi ne horúčka alebo zimnica, kašeľ, dýchavičnosť alebo ťažkosti s dýchaním, únava, bolesti svalov alebo tela, bolesť hlavy, nová strata chuti alebo čuchu, bolesť hrdla, upchatý nos alebo nádcha, nevoľnosť alebo vracanie a hnačka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close