Veda

V nedeľu odštartovala raketa SpaceX Falcon 9 so satelitmi Starlink

SpaceX v nedeľu večer z vesmírneho pobrežia úspešne vypustila na obežnú dráhu raketu Falcon 9 nesúcu takmer dva tucty satelitov Starlink. Podľa komerčnej spoločnosti pre lety do vesmíru odštartovala misia z komplexu Space Launch Complex 40 v nedeľu večer o 20:53 podľa plánu. SLC-40) na Cape Canaveral Space Force Station. Táto misia Starlink vyslala 23 internetových satelitov Starlink na nízku obežnú dráhu Zeme. Satelity sa pridajú k rastúcej skupine malých satelitov, ktoré poskytujú vysokorýchlostný internet po celom svete. Prvý stupeň raketového posilňovača Falcon 9, ktorý podporuje misiu, letel už 14-krát. Medzi ďalšie misie podporované raketovými zosilňovačmi patria CRS-27, Bandwagon-1 a Hakuto-R Mission 1 od iSpace. Niekoľko minút po štarte SpaceX pristálo s posilňovačom prvého stupňa Falcon 9 na lodi v Atlantiku.

SpaceX v nedeľu večer z vesmírneho pobrežia úspešne vypustila na obežnú dráhu raketu Falcon 9 nesúcu takmer dva tucty satelitov Starlink.

Podľa komerčnej spoločnosti pre lety do vesmíru odštartovala misia z komplexu Space Launch Complex 40 (SLC-40) na Cape Canaveral Space Force Station v nedeľu večer podľa plánu o 20:53.

Táto misia Starlink vyslala 23 internetových satelitov Starlink na nízku obežnú dráhu Zeme. Tieto satelity sa pridajú k rastúcej konštelácii malých satelitov, ktoré poskytujú vysokorýchlostný internet po celom svete.

Prvý stupeň raketového posilňovača Falcon 9, ktorý podporuje misiu, letel už 14-krát. Medzi ďalšie misie podporované raketovými zosilňovačmi patria CRS-27, Bandwagon-1 a iSpace's Hakuto-R Mission 1.

Niekoľko minút po štarte SpaceX pristálo s posilňovačom prvého stupňa Falcon 9 na lodi v Atlantiku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close