Ekonomika

Utečenci sa vracajú na Ukrajinu kvôli reprodukčným a sexuálnym problémom – EURACTIV.com

Capitals vám prináša najnovšie správy z celej Európy prostredníctvom podzemných správ mediálnej siete EURACTIV. Na odber noviniek sa môžete prihlásiť tu.


Európske správy, ktoré si musíte prečítať. Vitajte hlavné mestá Od EURACTIV.


Dnešné vydanie poháňa Future of Forestry

Budúcnosť Európy závisí od našich lesov

Hospodárenie v európskych lesoch je nevyhnutné. Vyvážené právo, ktoré rešpektuje 17 globálnych cieľov udržateľnosti, sú lesy strategickým zdrojom, ktorý premení EÚ na biohospodárstvo a Urobte z fosílií minulosť.

Zistite viac >>


V dnešných správach z Capitals:

Varšava

Ukrajinskí utečenci sa podľa štúdie, ktorú zverejnilo Centrum pre reprodukčné práva, dočasne vracajú domov, aby hľadali sexuálne a reprodukčné zdravie, po tom, čo zistili, že ich možnosti sú v Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku obmedzené, zatiaľ čo iní hľadajú nelegálne riešenia. Čítaj viac.

///

inštitúcií EÚ

Zainteresované strany bojujú o dohodu EÚ o politike kontroly tabaku Súťaž v hodnote 3 milióny EUR na výskumné služby súvisiace s implementáciou politiky EÚ na kontrolu tabaku zameranú na vytvorenie „generácie bez tabaku“ získala Európska sieť na prevenciu fajčenia (ENSP) – v rámci jedinej aukcie. Stredopravá europoslankyňa Sarah Schittedt (EPP) to kritizovala ako konflikt záujmov. Čítaj viac.

Voľby do EÚ v roku 2024 sú potvrdené medzi 6. a 9. júnom. Najbližšie voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať medzi 6. a 9. júnom 2024, uvádza sa v liste švédskeho ministra pre záležitosti EÚ, rotujúceho predsedu Rady EÚ, predsedníčke parlamentu Roberte Metzole. Čítaj viac.

///

Berlín

Nemecký minister financií: Éra expanzívnych fiškálnych politík sa skončila V rámci boja proti inflácii minister financií Christian Lindner po nedávnych správach Medzinárodného menového fondu (MMF) a Komisie Európskej únie poznamenal, že Nemecko bude naďalej trpieť vysokou infláciou. Čítaj viac.

///

Paríž

Francúzsko urýchli dodávky jadrových zbraní. Poslanci v utorok schválili návrh zákona na urýchlenie výstavby nových jadrových reaktorov, ktorý vláda označila za ekologický prelom. Čítaj viac.

READ  SpaceX vydal 100. výročie svojej misie a prelomil ďalší rekord (+ záznam)

///

Viedeň

Európska komisia sa vyhráža právnymi krokmi proti kontrolám na rakúskych schengenských hraniciach. Európska komisia pohrozila Rakúsku žalobou v súvislosti s rozšírenými schengenskými hraničnými kontrolami a začala formálny konzultačný postup so všetkými dotknutými krajinami EÚ. Čítaj viac.

///

Brusel

Belgický minister spravodlivosti prijme zákon proti výtržníkom napriek odporu strany O návrhu zákona o zákaze práva výtržníkov protestovať sa v utorok rokovalo vo výbore komory pre spravodlivosť, a hoci bolo hlasovanie odložené kvôli protestom, belgický minister spravodlivosti Vincent van Kuykenborn chce, aby zákon nadobudol účinnosť. Čítaj viac.

///

Hack

Holandský kabinet rozdelil farmármi navrhovaný limit kráv na hektár. Možné obmedzenie počtu kráv na hektár trávnatých plôch zahrnuté do úniku vládnej poľnohospodárskej zmluvy (Landbouwakkord) rozdelilo ministerstvo pôdohospodárstva, prírody a kvality potravín a zástupcov farmárov, pričom tí sú ostro proti opatreniu. Čítaj viac.


Anglicko a Írsko

Londýn

Britsko-írski zákonodarcovia presadzujú obrannú spoluprácu medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom pri hrozbách hraníc Poslanci parlamentu zo zhromaždenia Spojeného kráľovstva a Írska v utorok vyzvali na užší bezpečnostný vzťah medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom v dôsledku bezpečnostnej hrozby, ktorú Rusko predstavuje po vojne na Ukrajine. Čítaj viac.

///

Dublin

Dublin ratifikuje mandát na opatrenia v oblasti klímy do roku 2023. Írsko v utorok schválilo smernicu o opatreniach v oblasti klímy do roku 2023, od ktorej dúfa, že poskytne konzistentný prístup v celom verejnom sektore na splnenie klimatických cieľov vrátane zníženia emisií skleníkových plynov o 51 %. a 50 % zlepšenie energetickej účinnosti do roku 2030. Čítaj viac.


Severské štáty a Pobaltie

Štokholm

Švédska krajná pravica bola pobúrená vládnymi plánmi na rozšírenie veternej energie. Švédska vláda dala zelenú dvom pobrežným veterným elektrárňam pri západnom pobreží Švédska, čím sklamala euroskeptických Švédskych demokratov, ktorých hovorca označil vládu v súvislosti s rozhodnutím za „naivnú“. Čítaj viac.


južná Európa

Madrid

Španieli čelia voľbám do EÚ s ideologickým zmätkom, hovorí expert Keď Španielsko smeruje ku komunálnym a regionálnym voľbám 28. mája a všeobecným voľbám v decembri, španielski občania čelia voľbám do EÚ v roku 2024 skepticky a ideologickým zmätkom, povedala generálna riaditeľka volebnej firmy 40dB Belen Barreiro partnerskej spoločnosti EURACTIV EFE. Čítaj viac.

///

Lisabon

Portugalsko sa chystá zaviesť novú certifikáciu EÚ pre riadenie olivových hájov. Portugalsko sa pripojilo k európskej sieti implementujúcej novú certifikáciu, ktorá zaručuje, že obhospodarovanie olivových hájov zahŕňa ochranu biodiverzity.Vďaka projektu Univerzity v Évore (UÉ) oznámeného v utorok. Čítaj viac.

///

Atény

Grécky centrálny bankár pripomína politikom prioritu investičného stupňa Guvernér gréckej centrálnej banky Yannis Stornarous už 21. júna povedal, že prvoradou úlohou budúcej vlády bude vykonať potrebné reformy a vrátiť sa k fiškálnej disciplíne, aby sa zbavili investičných štandardov na „nevyžiadanej úrovni“. mája sú národné voľby. Čítaj viac.


Visagrad

PRAHA

České lítium by mohlo prispieť k európskej energetickej bezpečnosti, hovorí premiér. Sme na pokraji lítiovej revolúcie, povedal premiér Petr Fiala v predstave o možnosti, že Česká republika začne ťažbu lítia na svojom území a stane sa významným prispievateľom k celkovej energetickej bezpečnosti Európy. Čítaj viac.

///

Bratislava

Slovenský prezident svoju kandidatúru na znovuzvolenie neoznámil. Prezidentka Zuzana Čaputová prisľúbila, že oznámi, či sa bude uchádzať o znovuzvolenie v budúcoročných voľbách, no termín je 15. mája – v deň, keď Kiska oznámil, že sa nebude uchádzať o znovuzvolenie. Čítaj viac.

///

Budapešť

Maďarsko blokuje vojenskú podporu Ukrajine financovanú EÚ Maďarsko neschválilo ďalšiu tranžu vojenskej podpory pre Ukrajinu poskytovanú v rámci Európskeho mierového nástroja (EPF) Európskej únie, uviedol v utorok úrad hovorcu vlády. Čítaj viac.


Správy z Balkánu

Sofia

Tento rok je pre rozšírenie EÚ kľúčový, hovorí Varhely. Komisár pre rozšírenie Oliver Varhelyi v utorok na konferencii EU Meets the Balkans v Sofii uviedol, že tento rok je pre rozšírenie EÚ kľúčový. Čítaj viac.

///

Bukurešť

Generálny štrajk rumunských učiteľov by mohol ovplyvniť záverečné skúšky. Rumunskí učitelia usporiadajú v stredu dvojhodinový štrajk, ktorý by mohol viesť budúci týždeň ku generálnemu štrajku, ak nebudú splnené ich požiadavky, čo znamená, že by to mohlo ovplyvniť záverečné skúšky. Čítaj viac.

READ  Siedmy kongres 590 sa začína v Poľsku

///

Tirana

Albánsky hospodársky rast je ružový, ale výmenný kurz eura spôsobuje bolesti hlavy. Podľa jarnej prognózy Európskej komisie môže Albánsko tento rok očakávať hospodársky rast na úrovni 2,9 %, čo je mierny pokles oproti jesennej predpovedi 26 %, no napriek tomu bude exportný sektor naďalej čeliť výzvam v dôsledku sociálnych problémov. a výmenný kurz eura. Čítaj viac.


Agenda:

  • : Podpredsedníčka Komisie Dubravka Suica sa zúčastňuje výmeny názorov s francúzsko-nemeckým parlamentom na Konferencii o budúcnosti Európy (CoFoE);
  • Komisárka pre zdravie Stella Kyriakites hostí ministra zdravotníctva a sociálnych služieb USA Xaviera Becerru v historicky prvom dialógu medzi EÚ a USA o zdraví; Stretnutie sa zameriava na priority v oblasti rakoviny, globálne zdravotné hrozby a globálny zdravotný rámec;
  • Hospodársky komisár Paolo Gentiloni predniesol video odkaz na konferencii Beyond Growth 2023 organizovanej Európskym parlamentom;
  • Olivér Várhelyi, komisár pre susedstvá a rozšírenie, na oficiálnej návšteve Sarajeva v Bosne a Hercegovine;
  • Komisár pre pracovné miesta a sociálne práva Nicolas Schmidt a americkí kolegovia Rada pre obchod a technológiu USA-EÚ: Pracovná skupina Capacity for Development;
  • Mairead McGuinness, komisárka Únie pre finančné služby, finančnú stabilitu a kapitálové trhy, sa stretla s členom Výkonnej rady ECB Frankom Eldersonom;
  • Nemecko: Minister obrany Boris Pistorius sa stretol s britským premiérom Benom Wallaceom;
  • Ukrajina: tlačová konferencia Reportérov bez hraníc;
  • Čína: prezident Tadžikistanu Emomali Rahman na oficiálnej návšteve;
  • svet Meteorológia systém: Aktualizované údaje o globálnej teplote budú zverejnené;

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Sofia Mandilara]

Prečítajte si viac s EURACTIV

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close