šport

Útočník Rakúska strelil najrýchlejší gól v medzinárodnej futbalovej histórii

Doterajší rekord bol sedem sekúnd a držal ho bývalý nemecký útočník Lukas Podolski pri výhre 4:2 nad Ekvádorom v roku 2013.

Teraz je to však tretí najrýchlejší gól v medzinárodnej histórii, pretože Florian Wirtz strelil v sobotu večer úžasný gól Nemecku už po siedmich sekundách proti Francúzsku.

Anglicko v novembri 1993 inkasovalo gól po ôsmich sekundách Davidovi Coulterimu zo San Marína v jednej z najtrápnejších epizód pre národný tím.

Shane Long strelil najrýchlejší gól v histórii Premier League po 7,69 sekundách pri remíze Southamptonu 1:1 na ihrisku Watfordu v sezóne 2018/19. Čo robilo tento gól ešte výnimočnejším bolo, že Watford kopol, Long narážal na pokus Craiga Cathcarta o uvoľnenie pred skórovaním.

Najrýchlejší gól Philipa Billinga v Premier League strelil po 9,11 sekundách po minuloročnej prehre Bournemouthu 3:2 na ihrisku Arsenalu.

Rakúsko vyhralo 2:0 po skorej snahe Baumgartnera, pričom Andreas Wiemann pridal neskorú sekundu pre tím vedený bývalým dočasným manažérom Manchestru United Ralfom Rangnickom.

Rakúsko vyhralo štyri zápasy v rade, aby naštartovalo na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Rangnikova partia sa v utorok stretne s Tureckom a na letnom turnaji sa stretne s Francúzskom, Holandskom a buď Walesom alebo Poľskom.

Baumgartner prešiel medzi mládežníckymi hráčmi v Hoffenheime pred prestupom do Lipska v lete 2023 a za svoju krajinu strelil 11 gólov v 34 medzinárodných zápasoch.

READ  Futbalový klub Cliftonville » Vianočný dres Eur

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close