Na začiatku Salzburg Open Seppieri zosadil Verdasca

Salzburg, 4. júla 2022

Turnaj ATP Challenger Tour sa vracia do Rakúska Salzburg Open Salzburg prináša na antukové kurty tenisového klubu silovo nabitú zostavu. Svetové číslo 62 Arthur Rinderknecht Francúz vedie v turnaji €134,920 a tento týždeň sa pripojí päť top 100 hráčov.

Šampión US Open 2020 Dominic Thiem Získal divokú kartu a v máji sa predstaví na svojom prvom turnaji na Roland-Carros po páde s Hugom Delionom v úvodnom kole. Dvadsaťosemročný Rakúšan začne svoju domácu kampaň proti svojmu kamarátovi a kvalifikácii Filip Mizolík utorok večer.

„Je skvelé byť späť v Salzburgu, súťažiť tu prvýkrát,“ povedal Thiem pred svojim prvým zápasom. „Bol to perfektný zápas vrátiť sa.“ Prvý nebol úspešný, ale dal som si viac času na seriózny tréning a dúfam, že tentoraz to vyjde.

Seppieri prekonal Vertasco

Main draw sa začína v pondelok s #NextGenATP Italy Giulio Seppieri Okolo španielskeho hráča Fernando VertascoDo turnaja vstúpil aj ako divoká karta so skóre 6-1, 1-6, 7-6(5). Dvadsaťročný ľavák z Ríma trafil päť es a presne po dvoch hodinách hry získal 72 percent bodov z prvého podania.

Ďalším je Seppiri, ktorý minulý rok vyhral svoj prvý Challenger Cup na domácej pôde v Barlette. Norbert Kombos Slovenska minulú taliansku mládež Luca Nardi 5-7, 7-5, 6-2 za dve hodiny a deväť minút.

Diego Monteiro Proti a musel ísť dlhú cestu Jurij Rodionov Z Rakúska. Brazílsky 6. nasadený vyhral za dve hodiny 3-6, 6-3, 6-2. Na rade je Monteiro Alexander Ševčenko Z Ruska, dobyvateľ Francúzov Manuel Kinard 6-2, 6-3 za hodinu a 34 minút.

READ  Kde a ako sledovať Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2023 v Anglicku?

č. 3 semeno Jiří Lehka Svoj titul otvoril tvrdou výhrou 6-3, 4-6, 6-4 proti domácemu favoritovi. Sebastian Offner. Svetová 72-ka držala 10 es a svojho súpera trikrát zlomila po hodine a 44 minútach na víťazstvo. Vedľa Lehka bude víťaz medzistretnutia Andrej Martin Kvalifikácia Slovenska a Rakúska Lucas Midler.