Veda

Úžasne detailný obrázok Mesiaca zachytený astrofotografom necháva internet očarený

Obrázok získal viac ako 62 000 hlasov za a takmer 1 000 komentárov.

Astrofyzik nedávno zachytil úchvatne jasný obrázok Mesiaca, ktorý ukazuje nespočetné množstvo kráterových stôp a slnkom osvetlených hrebeňov. Internetová používateľka Darya Kawa Mirza zdieľala obrázok na Reddite 1. októbra s popisom „Jeden z najostrejších obrázkov Mesiaca“.[s] Zachytával som len cez 8-palcový ďalekohľad.“

Obrázok ukázal osvetlenú časť Mesiaca veľmi podrobne. Ukázalo sa tiež, že Mesiac nie je úplne biely a sivý, aj keď sa môže javiť zo Zeme voľným okom.

Pozrite sa na obrázok nižšie:

Odkedy bola fotografia zdieľaná, získala viac ako 62 000 hlasov za a takmer 1 000 komentárov. Jeden používateľ napísal: „No človeče, toto je také štipľavé a farba je naozaj príjemná. Skvelá práca.“ „Toto je najlepšia fotografia Mesiaca, aká bola kedy urobená,“ povedal ďalší.

Tretí komentoval: „Nikdy predtým nevidel taký krásny obrázok Mesiaca. Úžasné,“ zatiaľ čo štvrtý komentoval: „Je tam ostrý mesiac. Nádherná práca!“

rozprávať s newsweekAstrofotograf povedal, že obrázok zachytil pomocou Celestron Nexstar 8SE s pripojeným Canon EOS 1200D.

„Začala som nasnímaním 360 nespracovaných obrázkov, potom som ich skombinovala do jedného, ​​aby som odhalila farby a zlepšila ostrosť, ako aj čistotu povrchu,“ povedala Darya Kawa Mirza, „Majte na pamäti, že ide o orezanú verziu originálu.“ . Jeden. Na zlúčenie všetkých obrázkov používam hlavne Photoshop.“

Prečítajte si tiež | Zrážka asteroidu s kozmickou loďou NASA zanecháva prachovú stopu dlhú 10 000 km

Medzitým NASA minulý týždeň zdieľala úžasné snímky nebeských telies úžasný obraz slnka Vyžarovanie silného výbuchu energie do vesmíru. Národný úrad pre letectvo a vesmír na Instagrame informoval, že 2. októbra vybuchla zo Slnka „silná slnečná erupcia“ a solárnemu dynamickému observatóriu NASA, ktoré neustále pozoruje Slnko, sa podarilo túto udalosť odfotiť.

READ  Nový výskum naznačuje, že kvazary môžu byť pochované vo svojich hostiteľských galaxiách

Na obrázku boli slnečné erupcie viditeľné ako najjasnejšie oblasti Slnka. Vesmírna agentúra klasifikovala slnečnú erupciu z 2. októbra ako „erupciu X1“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close