Svet

V USA zahájili masívne očkovanie proti covidom

Jednou z prvých očkovaných bola zdravotná sestra v Queense.

14. decembra 2020 o 15:48 (aktualizované 14. decembra 2020 o 15:54) TASR

NEW YORK. V USA sa proti novému druhu začalo očkovať v pondelok koronavírus.

Prvá, ktorá dostala vakcínu, bola zdravotná sestra z New Yorku. Podľa agentúry AP sa tým začala najväčšia očkovacia kampaň v histórii USA.

Ako prvá bola očkovaná zdravotná sestra Sandra Lindsay z nemocnice na newyorskom Long Islande, ktorá je posledných 10 mesiacov v prvej línii boja proti koronavírusom.

Vakcína bola vysielaná naživo počas tlačovej konferencie s guvernérom New Yorku Andrewom Cuomom, informovala tlačová agentúra AFP.

„Bola podaná prvá vakcína. Gratulujeme USA! Gratulujeme SVETU,“ reagoval úradujúci americký prezident na Twitteri. Donald Trump.

Očkovanie sa začalo po tom, čo americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) schválil vakcínu COVID-19 na núdzové použitie od konzorcia Pfizer / BioNtech pre núdzové použitie.

Americké zdravotnícke agentúry odporučili, aby boli zdravotnícki pracovníci a klienti v domovoch dôchodcov očkovaní ako prví. O postupe očkovania však budú rozhodovať jednotlivé štáty USA.

Tento týždeň by mali vakcínu ponúknuť vysokopostaveným predstaviteľom USA vrátane úradníkov Bieleho domu a ľudí pracujúcich v okolí.

Prezident Donald Trump neskôr uviedol, že pracovníci Bieleho domu vakcínu nedostanú v najbližších dňoch.

Ľudia pracujúci v Bielom dome „by mali dostať vakcínu o niečo neskôr … pokiaľ to nie je nevyhnutné z konkrétnych dôvodov,“ napísal Trump na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

READ  Palestínsky veľvyslanec v Keni povedal, že za pokračujúci konflikt je zodpovedný Izrael

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close