Veda

Veľká reakcia na Covid, keďže správa o pôvode naznačuje, že vírus mohol uniknúť z amerického laboratória

The Lancet čelí odporu po tom, čo hlavná správa komisie COVID-19 naznačila, že choroba mohla uniknúť z laboratória v Spojených štátoch.

Denník, ktorý bol zverejnený v stredu, uviedol, že je „možné“, že Sars-Cov-2 sa vynoril z prirodzeného preliatia alebo laboratórnej udalosti, a vyzval na zavedenie ďalších bezpečnostných opatrení na zníženie rizika oboch udalostí.

Ale správa výsledok dvoch rokovtiež naznačil, že na vine môžu byť americkí vedci. Okrem zmienky o zariadeniach vo Wu-chane poznamenala, že „nezávislí výskumníci ešte nepreskúmali“ americké laboratóriá, a uviedla, že Národný inštitút zdravia „odolal zverejneniu podrobností“ o ich práci.

Táto správa prichádza po tom, čo sa rozpútala kontroverzia ohľadom predsedu komisie, ekonóma profesora Jeffreyho Sachsa.

Na konferencii v Madride začiatkom tohto roka povedal, že je „celkom presvedčený“, že Sars-Cov-2 „pochádza z amerického laboratória biotechnológie, nie z prírody“ – toto tvrdenie vyslovila čínska vláda. bola široko propagovaná diplomatmi.

V auguste sa Pro Sax objavil aj v podcaste, ktorý hostil Robert F. Kennedy, Jr. – jeden z popredných svetových antivakcinačných komentátorov – aby diskutoval o svojom presvedčení, často zdieľanom Instagramom a Facebookom. Len niekoľko dní po pozastavení účtu vedeného pán Kennedy. To, čo platformy uviedli, boli dezinformácie o covide, najmä v súvislosti s vakcínami

„Hanebný moment“ pre Lancet

Odborníci uviedli, že činy profesora Sachsa ovplyvnili veľmi silný výskum a odporúčania v 58-stranovej správe a kritizovali Lancet za to, že odolal výzvam na ich odstránenie.

„Vystúpenie Sachsovej v podcaste RFK Jr…. minimalizuje vážnosť misie komisie Lancet až do úplného popierania,“ povedala profesorka Angela Rasmussenová, virologička z kanadskej organizácie Vaccines and Infectious Diseases Organization.

„Toto môže byť jeden z najtrápnejších momentov pre Lancet, pokiaľ ide o jeho úlohu manažéra a lídra pri oznamovaní dôležitých zistení o vede a medicíne,“ povedala a dodala, že „ako úprimná Správa ignoruje kľúčové dôkazy o COVID.“ Originál.

READ  Koronavírus v Oregone: 637 nových prípadov v štáte, 5 nových úmrtí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close