Technológie

Veľkému Bruinsovi Jedenovi Sarah sa na jeho rodnom Slovensku udeľujú štátne vyznamenania

Bývalý kapitán Bruins Steno Sarah získal štátne vyznamenania z rodného Slovenska.

Prezident Jusana Saputovi mu dal príkaz druhej triedy, Sudovit tr.

Krajina, ktorá sa v roku 1993 oddelila od Československa, ponúka množstvo ocenení významným občanom a hodnostárom. Štúr je od polovice 19. storočia považovaný za jedného z najrevolučnejších spisovateľov a politikov. Významné osobnosti slovenskej histórie, Známy pre šifrovanie slovenského jazyka.

Na štátnom ceremoniáli v nedeľu bolo uznaných 24 ľudí. Tvrdí to SME Slovensko. Sarah bola uznávaná za svoje mimoriadne zásluhy v tomto športe a za šírenie dobrého mena svojej krajiny v zahraničí.

„Je ťažké nájsť slová, ktoré by opísali moje pocity z toho, aká som hrdá, poctená a vďačná,“ napísala Sarah na svoje účty na sociálnych sieťach. „Cítim chlad, zároveň ma to hreje pri srdci. Spomienky na túto dôležitú udalosť so mnou budú do konca života. Ďakujem veľmi pekne.“

44 -ročná Sarah niesla slovenskú vlajku na zimných olympijských hrách 2014 v ruskom Soči. Osemkrát reprezentoval svoju vlasť na hrách 2006, 2010 a 2014, na majstrovstvách sveta v hokeji 2004 a 2016 (neskôr ako súčasť európskeho tímu) a na svetovom šampionáte.

Peter Janosic, riaditeľ pre styk s médiami Slovenska, vlani v októbri v e -maile napísal, že Sarah bola „veľkou inšpiráciou“ pre mladých hokejistov krajiny.

„Urobil veľa pre slovenský hokej a robí vynikajúcu reklamu v zahraničí pre našu krajinu,“ napísal Jánošík. „Sme veľmi hrdí na to, že máme pre nás skvelého hráča, a dúfame, že v niekoľkých sezónach rozšíri svoju kariéru v NHL.“

Podľa jej agenta, Matta Guitera so sídlom vo Wellesley, sa Sarah nerozhodla, či bude hrať 24. sezónu v NHL. Po 14 rokoch ako kapitán Bruins strávila Sieň slávy budúcej budúcnosti poslednú sezónu v hlavných mestách. Je voľným hráčom.

READ  Five Nights Wanted 2 s Freddyho pomocou bolo ohlásené na vydanie tento rok

Matt Porter je dostupný na adrese [email protected]. Sledujte ho na Twitteri: @mattyports.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close