Hlavné správy

Viac ako 20 000 podpisov na podporu slovenských poľnohospodárov – EURACTIV.com

Viac ako 20 000 Slovákov podpísalo petíciu za ekologizáciu poľnohospodárskeho sektoru, ktorú v stredu predstavili ministrovi poľnohospodárstva Johnovi Minovskému. Petícia, ktorú organizuje environmentálna skupina SOS / Birdlife Slovensko, usiluje o väčšiu podporu poľnohospodárov pri prechode na trvalo udržateľné využívanie polí, lúk a lesov.

Jedným z cieľov petície je rozdeliť územia Slovenska, ktorých priemer je najväčší v EÚ. Malé polia podľa petície nebudú môcť presiahnuť maximálnu plochu 20 hektárov.

“Nemôžeme zmeniť minulosť, ale môžeme ovplyvniť budúcnosť, a to by mal každý z nás milovať. Môžem vás ubezpečiť, že s našimi kolegami urobíme všetko pre to, aby sme priniesli rozmanitosť do našej krajiny,” uviedol Minowske, kto podporil petíciu.

Ministerstvo poľnohospodárstva krajiny sa zaviazalo predložiť rôzne opatrenia na podporu biodiverzity.

„Slovensko má dnes jedinečnú a historickú príležitosť zmeniť tvár našej vidieckej krajiny a jej negatívny stav v dôsledku nevhodnej poľnohospodárskej politiky v minulosti,“ píše SOS / Birdlife vo svojom príspevku na Facebooku. (Michael Hoodek | EURACTIV.sk)

READ  Futbalovo-slovenský kapitán Hamšík tvrdí, že sme stále outsideri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close