Môže dôjsť k slovenskému duelu.

15. septembra 2020 o 6:12 (aktualizované 15. septembra 2020 o 9:21) SME.sk, TASR

Playoffs NHL – finále konferencie, zápas 5

EDMONTON. Hokejisti Dallasu Stars bojujú po 20 rokoch o Stanleyho pohár. V piatom zápase finálového play-off Západnej konferencie NHL zdolali Vegas Golden Knights 3: 2 po predĺžení a v sérii zvíťazili 4: 1.

Rozhodujúci gól strelil slovenský obranca Denis Gurianov Andrej Sekera hralo za Stars 13:53 minúty.

Klingberg: Ešte sme neskončili

Vegas viedli na začiatku tretej tretiny 2: 0, v prvej tretine sa presadil Chandler Stephenson a po pätnástich sekundách tretej časti hry sa zvýšil Reilly Smith.

Dallasu sa však podarilo vyrovnať zásluhou power-play zákroku Jamieho Benna a Joela Kiviranta v 57. min. Po troch a pol minútach predĺženia Gurian ich nasmeroval do finále Stanleyho pohára.

Súvisiaci článok Axe: V práci s mládežou sme na dne. Predbehli nás aj nehokejové krajiny Čítať

Rozhodujúci okamih nastal po vylúčení Zacha Whiteclouda, ktorý po vyhodení puku z obrannej tretiny musel ísť za zdržiavanie hry na trestnú lavicu.

Gurianov sa pretlačil bombou z prvého z pravého kruhu.

„Slová neopisujú pocity, ktoré prežívame. Aby ste sa vôbec dostali do finále, musíte si prejsť mnohými ťažkými momentmi. Je to veľmi emotívny moment, keď sa postavíte na striedačku a viete, že si zahráte finále.“ , “citoval oficiálny web profiligy trénerku Stars Ricku Bownessu.

READ  Billy Jean čelí Veľkej Británii a Českej republike v kvalifikačnom kole King Cupu

„Je to niečo neuveriteľné. Všetka tvrdá práca nás dostala tam, kde sme práve teraz. Sme jedna séria od triumfu v Stanleyho pohári. Prešli sme si výškami aj pádmi, ale všetko sme si zaslúžili. Sme tam „Zostáva jedna séria a ešte sme neskončili.“, Uviedol švédsky obranca John Klingberg, ktorý asistoval pri druhom a treťom góle.

Černák je tiež na dosah finále

Hviezdy sa vo finále predstavia prvýkrát od roku 2000, keď podľahli New Jersey Devils 2: 4 na zápasy.

Stále majú na svojom konte jediný Stanleyho pohár, vyhrali ho v sezóne 1998/1999, keď porazili Buffalo Sabres, ktorého súčasťou bol aj Miroslav Šatan, 4: 2.

Ruský brankár víťazov Anton Chudobin vylúčil 34 striel súpera, v nadstavenom čase čelil iba jednej. Jeho švédsky tímový kolega pri bráne Vegas Robin Lehner predviedol 23 úspešných zákrokov.

Počas celej série Zlatých rytierov hviezdy vystrelili 166: 118.

„Tento rok sme mali pravdepodobne najlepší tím, aký som v kariére hral. A nevyhráme.“ Stanleyho pohárčo bol náš jediný cieľ. Nebrali sme nič iné, takže máme pocit, že sme utrpeli veľkú stratu. Všetci máme pocit, že sme premrhali veľkú príležitosť, “uviedol útočník Vegas Smith.

Tento rok sa Dallas vo finále stretne s Tampa Bay Lighting a New York Islanders. Bližšie k postupu sú Lightning s Erik Černákkeď vedú 3: 1.