šport

VIDEO Djokovič o opakovanie šokujúceho incidente z US Open: Tieto výbuchy mám, taký som bol vždy!

Novaka Djokoviča diskvalifikovali z grandslamového turnaja US Open

RÍM – Novak Djokovič pred štartom na antukovom turnaji v Ríme uviedol, že pre neho diskvalifikácie na US Open znamenala „veľkú lekciu“. Svetová tenisová jednotka pred ôsmimi dňami v osemfinále newyorského grandslamu nechtiac napálila loptičku do čiarových rozhodcov.

„Pracujem na sebe mentálne rovnako tvrdo, ako makám fyzicky. Snažím sa byť tou najlepšou verziou seba sama na kurte aj mimo neho. Viem, že tieto výbuchy mám, taký som bol vždy,“ povedal novinárom Djokovič, ktorý bol na US Open hlavnom adeptom na víťazstvo. „Hovoril som o tom so svojím tímom, veľa som o tom premýšľal. Beriem to ako veľkú lekciu.“

šokujúce koniec

Pre Djokoviča newyorský grandslam skončil šokujúcim spôsobom v 4. kole v zápase proti Španielovi Pablovi Carreno bustu. Za stavu 5: 6 v prvom sete tridsaťtriročný Srb napálil po odchode na lavičku loptičku za seba a trafil čiarovú rozhodca, ktorá sa zrútila na zem.

„Bolo to úplne neočakávané a tiež úplne neúmyselné. Keď takto vypálite loptička, môže sa stať, že trafíte niekoho na kurte. Pravidlá sú jasné, takže som to prijal. Musíte ísť ďalej a presne to som urobil,“ povedal Djokovič, ktorý nevylúčil, že aj v budúcnosti môže na kurte predviesť podobný skrat ako vo Flushing Meadows. „Samozrejme som na to nezabudol a nikdy nezabudnem, pretože to je jedna z vecí, ktorá vám zostane v pamäti po zvyšok života,“ dodal belehradský rodák.

Zaujímal sa o jej stav

Po incidente sa Djokovič zaujímal o stav rozhodca a dozvedel sa, že nebola vážne zranená. „Bolo mi naozaj ľúto, že som jej spôsobil taký šok, pretože si to nezaslúžila. Ako dobrovoľníčka tam len robila svoju prácu. Miluje tenis a bolo mi povedané, že tam pôsobí už pár rokov,“ povedal hviezdny srbský tenista.

Kvôli diskvalifikácii skončila Djokovičovom tohtoročnej série neporaziteľnosti, ktorá trvala 29 zápasov. Tiež prišiel o šancu na 18. grandslamový titul, ktorým by sa opäť priblížil svojím najväčším rivalom Rogerovi Federerovi (20) a Rafaelovi Nadalovi (19), ktorí na US Open neštartovali.

Nadala čaká premožiteľ Djokoviča

„Bola to pre neho škoda. Šancu mal,“ uviedol v Ríme Nadal, ktorý do Spojených štátov amerických necestoval kvôli trvajúci koronavírusovej pandémiu. „Ale niečo také by ste jednoducho nemali robiť. Je dôležité sa na kurte ovládať,“ dodal Španiel.

Antukový kráľ Nadal sa vzhľadom k vynechaniu reštartu sezóny v USA vracia na kurty prvýkrát od februára. Jeho súperom bude zhodou okolností Djokovičom „premožiteľ“ z New Yorku Carreňo. „Hrá teraz skvele, bude to dobrý test,“ povedal deväťnásobný víťaz rímskeho turnaja, do ktorého rovnako ako Djokovič a ďalší favoriti nadobudne druhom kole.


Tagy: Rafael Nadal Djokovič ATP Rím

zdroj:
ČTK, TASR
fotografie:
Koláž – SITA / AP / Seth Wenig; Video: Youtube

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close