Ekonomika

„Viem veľa vecí, ale mlčím…“ Varovanie Imrana Khana pre ISIANI |
Aktualizované:
28. októbra 2022 17:54 IST

Lahore [Pakistan]28. októbra (ANI): Bývalý pakistanský premiér Imran Khan vydal prísne varovanie tamojšej spravodajskej agentúre, v ktorom uviedol, že „ISI mohla byť odhalená, ale pre zlepšenie krajiny sa jej vyhnúť“.
GR ISI (generálny riaditeľ ISI Nadeem Anjum) otvorte uši a počúvajte, viem veľa vecí, ale mlčím, pretože nechcem ublížiť svojej krajine. Môžem povedať veľa,“ povedal počas zhromaždenia šéf pakistanského Tehreek-e-Insaf (PTI) Imran Khan.
Imran Khan a ďalší členovia strany odštartovali dlho očakávanú „Haqqi Azadi Long Rally“ z Lahore’s Liberty Chowk do Islamabadu.
Rivalita medzi Imranom Khanom a ISI bola horúcou témou od chvíle, keď bol Imran Khan zosadený od moci. Imran Khan predtým povedal, že vtedajšia opozičná koalícia sa obávala, že vymenuje bývalého šéfa ISI generálporučíka Faiza Hameeda za budúceho veliteľa armády.
„Báli sa, že chcem vymenovať generálporučíka Faiza Hameeda. Obávali sa, že ak sa to stane, zničí ich budúcnosť,“ povedal líder pakistanského Tehreek-e-Insaf (PTI). Imran Khan objasnil svoj postoj a povedal: „Nikdy som neuvažoval o vymenovaní niekoho za veliteľa armády. Nikdy som sa nerozhodoval na základe zásluh.“
Imran Khan zase ocenil Indiu za jej nezávislú zahraničnú politiku v súlade s jej národnými záujmami napriek tlaku Západu počas vojny na Ukrajine a za nákup ruskej ropy Naí Dillí.
Šéf Pakistanu Tehreek-e-Insaab (PTI) Imran Khan počas svojho prvého prejavu povedal, že India môže dovážať ropu z Ruska podľa vlastného uváženia, ale Pakistanci sú otroci, ktorí neprijímajú rozhodnutia pre blaho svojich krajanov.
„Rozhodnutia tohto národa by sa mali prijímať v rámci národa. Ak Rusko dáva lacnú ropu, ak chcem zachrániť svojich krajanov, nikto by sa nás nemal pýtať, nikto nám nemôže povedať, vezmime si ropu z Indie. Rusko, ale otrockí Pakistanci nie sú Povolené. Chcem vidieť slobodnú krajinu, spravodlivosť by mala zvíťaziť, ľudia by mali dostať bezpečie a ochranu,“ povedal Imran Khan.
Imran Khan povedal, že toto je najdôležitejšia cesta, na ktorú sa vydáva za 26 rokov svojho politického boja. „Môj cieľ je len jeden. Sme oslobodení od Britov a je čas začať Haqiqi Azadi. Toto je môj odkaz všetkým Pakistancom. Táto prechádzka nie je pre politiku, voľby ani náboženstvo. Existuje len jeden cieľ. zhromaždenie má za cieľ oslobodiť Pakistan.
Zdôraznil, že bežní Pakistanci trpia. Varoval, že ľudia obetujú všetko, aby zachránili krajinu. „Pozorne si to vypočujte. Ľudia sledujú drámu. Krajinu zachvátila inflácia. Zlodeji dovozu unikli inflácii. Ale oni (členovia vládnucej strany) sú oslobodení od korupcie vo výške 11 miliónov rupií. Ak uveria, budú akceptovaní. Pozorne počúvajte Táto krajina môže obetovať čokoľvek.“
Nie je to prvýkrát, čo pochválil Indiu. Imran Khan predtým chválil Indiu za jej nezávislú zahraničnú politiku, keď vodca kritizoval Západ za to, že Indiu kritizoval za nákup ruskej ropy.
Od svojho zvrhnutia v apríli čelil Imran Khan zahraničnému sprisahaniu vedenému USA proti nemu. Zatiaľ čo Imran Khan kritizoval administratívu Joea Bidena, pri niekoľkých príležitostiach pochválil Indiu za to, že sa nepodvolila požiadavkám Západu a pokračovala v nákupe ruskej ropy napriek tomu, že je „strategickým spojencom“ USA.

Už skôr počas veľkého zhromaždenia v Láhauru zverejnila strana PTI Imrana Khana videoklip indického ministra zahraničných vecí S. Džaishankara z bratislavského fóra, ktoré sa konalo v júni, kde indický minister povedal, že Naí Dillí urobí pre ich ľudí to najlepšie.
„Keď bol indický minister zahraničných vecí požiadaný, aby nekupoval ruskú ropu, povedal, kto sú oni, aby diktovali indickú zahraničnú politiku. Európa kupuje ruskú ropu, ľudia ju potrebujú. Budú ju kupovať aj naďalej,“ povedal Imran Khan. Citujúc EAM Jaishankar, dodal: „Yeh hota hai Azad Mulk.“ (Takto vyzerá slobodný národ)
Líder PTI porovnal tieto dve krajiny a kritizoval vládu Shehbazu za to, že sa podvolila tlaku USA na nákup ruskej ropy.
„Hovorili sme s Ruskom o nákupe lacnej ropy, ale táto vláda nemá odvahu povedať nie americkému tlaku. Ceny palív rastú a ľudia sú pod hranicou chudoby. Som proti tomuto otroctvu,“ povedal Khan.
„Ak India, ktorá získala nezávislosť v rovnakom čase ako Pakistan, Naí Dillí môže zaujať pevné stanovisko a formovať svoju zahraničnú politiku podľa potrieb svojho ľudu, kto sú oni (vláda Shebaza Sharifa) kresliacu čiaru,“ Imran. povedal Khan davu.
Jaishankarove komentáre riešil Imran Khan na fóre GLOBSEC 2022 Bratislava na Slovensku v júni tohto roku. Počas fóra, ktoré sa konalo v júni, EAM Jaishankar zareagoval na nespravodlivú kritiku nákupov indickej ropy z Ruska uprostred ukrajinskej vojny, čo spôsobilo negatívny dopad na globálnu ekonomiku.

Imran Khan, ktorý tiež chválil Indiu za to, že sa nepodvolila „nátlaku USA“ a nakupovala ropu z Ruska za zľavnené ceny, povedal, že jeho vláda robí to isté s pomocou nezávislej zahraničnej politiky a vláda vedená Pakistanskou moslimskou ligou (N). hodil ekonomiku na frak ako kura bez hlavy“.
Stalo sa tak po tom, čo indická vláda znížila cenu benzínu o 9,5 rupií za liter a nafty o 7 rupií za liter.
„Napriek tomu, že India je súčasťou QUAD, odolala tlaku USA a kupovala ruskú ropu so zľavou, aby ľuďom poskytla úľavu. To sa naša vláda snaží dosiahnuť pomocou nezávislej zahraničnej politiky,“ napísal Imran Khan na Twitteri. Informácie o znížení cien benzínu a nafty v Indii.
Imran Khan povedal, že „Mir Zabars a Mir Sadiqs“ sa sklonili pred vonkajším tlakom, aby si vynútili zmenu režimu, a „ekonomika teraz beží ako bezhlavé kura na chvoste“.
Predtým Imran Khan privítal Indiu ako „Khutar Kwam“ (ľudia s veľkým rešpektom) a povedal, že žiadna superveľmoc nemôže diktovať podmienky susednej krajine, pričom priznal, že Naí Dillí a Islamabad nezdieľajú dobré vzťahy.
„Indiáni sú khutar guam (ľud, ktorý si veľmi váži seba). Žiadna superveľmoc nemôže Indii diktovať podmienky,“ povedal počas svojho národného prejavu počas kontroverzného hlasovania o nedôvere, ktoré takmer zabezpečilo jeho zosadenie. (ANI)

READ  Poľsko obnoví vzťahy s Maďarskom - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close