Ekonomika

Ukrajina obviňuje nové ruské údery v blízkosti Kyjevskej škôlky a letiska Ľvov

Prezident Biden v piatok dôrazne varoval svojich oponentov v Číne, aby nepomáhali ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi posielaním zbraní, keďže Rusko sa nudí. Počas takmer dvojhodinového telefonátu Biden pohrozil čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi „následkami, ak Čína poskytne materiálnu podporu Rusku, ktoré podniká brutálne útoky na ukrajinské mestá a civilistov“.

Nie je však jasné, či chce Čína varovanie rešpektovať. Peking v čítaní výzvy kritizoval západné sankcie voči Rusku a uviedol, že „slepými sankciami sú postihnutí obyčajní ľudia“ a že opatrenia by „spustili vážnu krízu vo svetovej ekonomike… už aj tak ťažkej svetovej ekonomike. je ešte horšie.“

Štrajk v zariadení na opravu lietadiel neďaleko letiska Ľvov bol obzvlášť znepokojujúci – napriek nedostatku zaznamenaných úmrtí. K dnešnému dňu je mesto na západe Ukrajiny asi 43 míľ od poľských hraníc. Považuje sa za relatívne bezpečné. Zišli sa tam pracovníci humanitárnej pomoci a diplomati, ktorí sa zdržiavajú v krajine, aby pokračovali vo svojich operáciách a poskytovali služby významným osobnostiam. Podiel viac ako 3 miliónov Ukrajincov opúšťajúcich krajinu.

Ľvovský regionálny guvernér Maksym Kozyckyj v piatok novinárom povedal, že na mesto boli vypálené dve rakety. Zostrelenie zvýšilo hrdosť na systémy protivzdušnej obrany krajiny.

„Ide o útok na mesto Ľvov na humanitárne centrum, kde žije 200 000 vysídlených ľudí,“ povedal Kozitsky. Video. „Útok na mesto Elviv to opäť potvrdzuje [the Russians] Nebojujú s ukrajinskou armádou – bojujú s ľuďmi, deťmi, ženami, vysídlenými ľuďmi.

Vo svojom príspevku napísal starosta Liv Andrei Satovy telegraf Bezprostredne neboli hlásené žiadne obete a prevádzka zariadenia bola pred útokom pozastavená, uviedol kanál.

Na celej strednej a východnej Ukrajine obliehajú ruské sily niekoľko najväčších ukrajinských populačných centier. Organizácia Spojených národov v piatok uviedla, že od začiatku ruskej invázie bolo zabitých 816 civilistov a 1333 zranených, pričom tieto čísla možno použiť na výpočet skutočného motívu obetí.

Mestská rada v Mariupole povedala viac 80 percent domov v meste Poškodené ruskými útokmi, zatiaľ čo novinári Washington Post našli dôkazy o napadnutí kazetovej munície – zakázanej v niekoľkých krajinách Centrum mesta Charkov.

READ  Čínsky e-crossover L&C s dojazdom 700 km pravdepodobne príde aj do Európy

Konflikt pokračuje v hlavnom meste Kyjev, kde ruský konvoj stále uviazol na okraji mesta a séria útokov proti civilným štruktúram sa zdá byť zameraná na „zničenie mesta“, uviedol vysoký predstaviteľ americkej obrany. Anonymný podľa pravidiel Pentagonu.

Štrajk v obytnej štvrti v Kyjeve, zanechanie veľkej priekopy v blízkosti materskej školy, zabitie najmenej jedného a zranených 19 ľudí – vrátane štyroch detí – podľa primátora mesta Vitalija Klička. Videá z následkov štrajku, overené denníkom The Washington Post, ukazujú hasičov a vojakov, ktorí poskytujú pomoc, zatiaľ čo ľudia sa prehrabávajú v troskách a snažia sa získať veci zo svojich domovov. Materská škola bola vážne poškodená a zrútili sa časti strechy s rozbitými oknami.

Bezpečnosť Predstaviteľ poznamenal, že Rusko má stále 90 percent svojej vojenskej sily Krajina Zhromaždené okolo Ukrajiny.

ukrajinský Prezident Volodymyr Zhelensky strávil väčšinu tohto týždňa prosením západných spojencov, aby pomohli Ukrajine. Zbrane na ochranu vzdušného priestoru krajiny pred ruskými útokmi. Bidenova administratíva zatiaľ odmietala jeho výzvy na vytvorenie bezletovej zóny vynútenej NATO – alebo na pomoc pri výmene stíhačiek MiG-29 sovietskeho pôvodu – s argumentom, že takéto opatrenia by mohli vyvolať širšiu vojnu s Ruskom. Moc, Alebo sa ukázať ako neschopný Schopnosť Ruska zostreliť ukrajinské bojové lietadlá zo vzduchu.

Namiesto toho administratíva uvažuje o vyslaní rakiet S-300 sovietskeho pôvodu na odpálenie rakiet vzduch-zem. Takéto zbrane Ukrajina tak bude môcť niesť ruské bomby letiace na väčšie vzdialenosti ako americké raketové systémy Javelin a Stinger. Dodáva na Ukrajinu. Dokonca aj Ukrajinci Tí, ktorí už poznajú systém S-300 – a ak niečo také existuje Musel spadnúť V ruských rukách nebudú odhalené žiadne americké technické tajomstvá.

Dodávka takýchto zbraní Ukrajine však stále závisí od účasti niektorých východoeurópskych členov NATO. Slovensko, Bulharsko a Grécko. Slovenský minister obrany tento týždeň oznámil, že je pripravený pomôcť „okamžite“, keď ostatní spojenci NATO potrebujú doplniť alebo dodať svoje obranné rakety.

READ  SSC Tuatara je najrýchlejšie auto na svete! Naozaj? Vyzerá to ako podvod

Nemecko tento týždeň naznačilo, že na Slovensko pošle raketové systémy Patriot, aby pomohli previesť S-300 na Ukrajinu. ale Putin sa opakovane vyhrážal vojenskou odvetou ktorejkoľvek krajine, do ktorej Ukrajina pohodlne pošle vojenské vybavenie. V rozhovore pre kremeľský podporný kanál RT ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v piatok povedal, že tí, ktorí posielajú vojenské vybavenie na Ukrajinu, budú považovaní za „legitímny cieľ“. Správy ABC Správa.

Ruský veľvyslanec pri OSN sa v priebehu týždňa už druhýkrát stretáva s OSN. Kremeľ strávil piatok oživovaním obvinení proti Spojeným štátom a obvinil Bezpečnostnú radu z programu biologických zbraní na Ukrajine. Spojené štáty tieto obvinenia popreli a uviedli, že Rusko prevzalo kontrolu nad ukrajinskými výskumnými laboratóriami na štúdium biologických patogénov a infekčných chorôb a že má program biologických zbraní financovaný USA.

Putin strávil deň zhromaždením na veľkolepom moskovskom štadióne Lužniki, kde sa v roku 2018 konalo finále majstrovstiev sveta vo futbale. Tisíce ľudí mávali vlajkami a počúvali Putinov prejav pri príležitosti ôsmeho výročia anexie Krymu. Ruská okupácia polostrova pri pobreží ukrajinského Krymu v marci 2014, po proruskom zosadení Ukrajincami v ľudovom povstaní, v prevažne krvavom, ale medzinárodne odsúdenom referende.

Ruský prezident, konajúc na dosah ruky od svojich najbližších poradcov, ocenil ruskú vojnu proti Ukrajine ako legitímny pokus zastaviť „genocídu“ „neonacistov a radikálnych nacionalistov“ na Ukrajine – zahraničný nárok. Zopakoval, že prezident Ukrajiny je Žid. To ešte viac komplikuje Putinove tvrdenia: Ruské sily rozpútali niekoľko krutých útokov na východoukrajinské mestá, ktoré sú prevažne rusky hovoriace a sú odrazom spoločnej histórie týchto dvoch krajín dnes. Približne Na Ukrajine má príbuzných 11 miliónov Rusov.

Putinovo video sa prekvapivo živí Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov neskôr prejav prerušil s tým, že ide o technický problém. Ruská invázia na Ukrajinu položila základy odporu – vrátane armády hackerov, ktorí dúfajú, že odstavia Putinovu vojnovú mašinériu. Neexistuje žiadny bezprostredný dôkaz, že Putinov prejav bol motivovaný takýmito pokusmi. Udalosť však neurobila Vyjadrená pevná podpora: mnohí z prítomných boli štátni zamestnanci, ktorí boli prinútení zúčastniť sa.

READ  Spätná väzba | Pilier európskeho poriadku sa zrútil

„Sme nútení chodiť na všetky takéto podujatia. Nedá sa povedať nie. To je nepochybné, “povedala Lena, moskovská sociálna pracovníčka, ktorá odmietla uviesť svoje celé meno zo strachu, že príde o prácu. „Neznášam to celé, mám taký strach. Povedali, že tento spôsob by bol príliš prísny, keby sme nešli. Žiadne vysvetlenie nebude akceptované. Okamžite nás vyhodia.

Čoraz hrozivejšie postoje Ruska spolu s rastúcim počtom civilných obetí na Ukrajine komplikujú vyhliadky na mierovú dohodu s cieľom ukončiť nepriateľstvo. Rozhovory pokračujú, no mnohí sú často zamotaní Body.

Jedným z nich je, či Ukrajina bude súhlasiť s opustením NATO Zaujmite ašpirácie a postoj, ktorý nie je „neutrálny“ alebo nie je v súlade s Východom alebo Západom. Druhou je, či Kyjev bude súhlasiť s uznaním Krymu za patriaci Rusku, s nezávislosťou samozvaných separatistických republík Východu, Donecka a Luhanska. Napriek tomu, že Kyjev v priebehu rokov nedokázal udržať praktickú kontrolu nad provinciami, Ukrajina už dlho odmieta myšlienku rozdeliť krajinu silou.

Najťažšou z požiadaviek Moskvy pre Kyjev môže byť Putinovo naliehanie na „militarizáciu“. Občania a lídri krajiny sa cítia ešte viac popálení pri dosiahnutí takejto dohody v roku 1994, keď Kyjev súhlasil, že sa vzdá svojich jadrových zbraní výmenou za svoje suverénne sľuby – sľuby Ruska boli porušené.

Demirjian a Nakashima informovali z Washingtonu. Foyola hlásil z Miami. Cheng sa hlásil zo Soulu. Annabelle Chapman vo Varšave; Lily Guo v Taipei, Taiwan; Miriam Berger v Jeruzaleme; Helier Cheung a Adela Sullivan v Londýne; Miriam Berger, Michael Birnbaum, John Farrell, John Hudson, Hannah Knowles, Atthar Mirza, Karly Domb Sadof a Karen DeYoung prispeli k tejto správe vo Washingtone.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close