Svet

Vládne laboratórium čelí obrovskému nahromadeniu výsledkov pitvy

Keďže dopyt po toxikologických správach sa neustále zvyšuje, čas potrebný na získanie výsledkov testov v štátnom laboratóriu sa skrátil.

ako Írsky selektor Správy naznačujú, že potreba výsledkov testov v rámci pitvy sa z roka na rok neustále zvyšuje.

Laboratórium minulý rok dostalo na analýzu takmer 8 300 vzoriek – čo je 8-percentný nárast oproti predchádzajúcemu roku a už o 10 percent viac v roku 2021.

Vo vyhlásení laboratória sa uvádza: „Štátne laboratórium nebolo schopné rýchlo reagovať na zvýšený počet vzoriek, pretože táto práca si vyžadovala vyškolených odborníkov.

„V dôsledku zvýšenia počtu vzoriek predĺžilo štátne laboratórium čas hlásenia z 93 dní na 110 dní.“

Bežný časový rámec poskytovania výsledkov je založený na postupnom zvyšovaní počtu vzoriek o 2 až 3 percentá ročne, ale laboratórium zaznamenalo prudký nárast za posledné tri roky, čo sa zhoduje s príchodom Covidu. Medzinárodná distribúcia.

Laboratórne testy na prítomnosť drog, alkoholu alebo plynov, ako je oxid uhoľnatý, pri úmrtiach pre koronerov a trestné vyšetrovanie a vyšetrovanie.

Hovorkyňa laboratória uviedla, že teraz spolupracuje s ministerstvom spravodlivosti a úradom štátneho patológa na vyhodnotení 5-ročnej prognózy počtu vzoriek „s cieľom posilniť plán zdrojov štátneho laboratória na implementáciu 93-dňovej návratnosti.“ na analýzu a podávanie správ“.

Na túto otázku upozornil Frank O’Connell, prezident Írskej spoločnosti koronerov, v podaní pre justičný výbor Oireachtas v súvislosti s nedávno zverejneným vyšetrovaním výboru v súvislosti s procesom vyšetrovania v Írsku.

READ  Napadnutí novinári dostávajú úrad pre sťažnosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close