Zábava

Vnútri filmového vesmíru režiséra Ivana Reitmana

Koniec koncov, Reitman nakrútil filmy, ktoré rezonovali naprieč generáciami a žánrami a milovali ich filmári, komici aj filmoví diváci. ‚Ako obrázok Strážca materskej školyAko sa tvrdý policajt naučí byť otcom, príp Dave, nešťastný komik vedie krajinu – to boli filmy, ktoré môj otec miloval,“ hovorí Jason. „Chcel, aby diváci odišli z divadla.

Komik a režisér Judd Apatow po Reitmanovej smrti v roku 2022 napísal: „Ivan Reitman ovplyvnil filmovú komédiu, ktorú všetci milujeme. ‚Skutočná legenda.

Smiech je dedičstvo

Komédia je najťažší žáner vo všetkých Reitmanových projektoch. Hľadanie humoru v temnote definuje kúzlo, ktoré prináša do rozprávania príbehov. Reitman nielenže rozosmial publikum, ale do komediálnych príbehov bez problémov zakomponoval aj gravitáciu a ľudskosť. Preto jeho inscenácie naďalej rezonujú medzi divákmi aj po desaťročiach.

Pomocou komédie ako balíka vytvoril Reitman filmové vesmíry, v ktorých sa bláznivé a absurdné stali vierohodnými. Spája svoj talent pre rozprávanie s technickým majstrovstvom filmovej tvorby, ktorá divákov vtiahne do nového sveta. Pozoruhodnou súčasťou je jeho inovatívne využitie špeciálnych efektov. In Krotitelia duchovDo scenára bolo pridaných takmer 200 scén so špeciálnymi efektmi. Reitman a jeho tím použili animatroniku, modrú obrazovku a 30-metrového Stay Puffed Marshmallow Man. Film bol nominovaný na Oscara za najlepšie vizuálne efekty.

READ  Zdeněk Jirásky colma il gap generazionale con Už ťa nemilujem

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close