Vychádzajúca britská hviezda Hannah Gluckman sa chystá vziať Shrewsbury útokom

Talentovaný 14-ročný mladík včera v klube The Shrewsbury porazil skúseného tureckého hráča Bemru Ozgena (37) v priamych setoch.

Klugmanová postúpila 6-4, 6-3 proti svetovej 182-ke a dnes sa v prvom kole podujatia ITF World Tennis Tour stretne s Poľkou Ginou Feistelovou.

„Je to skvelý zápas,“ povedal Klugman. „Naozaj som si to užil, rád som tu hral. Publikum je dobré. Som nadšený, že môžem opäť hrať,“ povedal.

Kluckman sa minulý mesiac dostal do štvrťfinále US Open Junior Championships vo dvojhre žien a začiatkom tohto roka sa s Isabelle Lacyovou dostal do finále ženskej štvorhry na juniorskom Wimbledone. Teraz si užíva hranie v Shrewsbury.

„Som tu prvýkrát a je to krásny turnaj,“ povedal. „To miesto je naozaj pekné a správajú sa k nám dobre, takže rád pokračujem.“

Počas hlavného ťahu Klugman dodal: „Som naozaj nadšený – je to prvýkrát, čo som v hlavnom ťahu na 100 000 (turnaj).“

Gluckman o roku a pokroku, ktorý dosiahol: „Bol to dobrý rok. Rok som ukončil štvrťfinále na US Open Juniors.

„Mal som veľké šťastie, že som si zahral v dôležitých kvalifikáciách Wimbledonu a dostal som sa do finále v juniorskej štvorhre, takže celkovo to bol naozaj dobrý rok. Naozaj som sa zlepšil, takže áno, som naozaj šťastný.

Dvom ďalším Britom sa včera nepodarilo dostať sa do druhého kvalifikačného kola v Shrewsbury.

Kathryn Barnes prehrala 6-1, 2-6, 6-3 s Francúzkou Emmou Lean, zatiaľ čo Alice Gillan prehrala 6-3, 7-5 s ďalšou Kluckmanovou súperkou Feistelovou.

Žreb prvého kola hlavného žrebu sa uskutočnil včera večer počas sponzorskej a hráčskej párty v klube The Shrewsbury, pričom zápasy dvojhry a štvorhry sa uskutočnia dnes alebo zajtra (oba dni začínajú o 10:00).

Harriet Dart, riadna členka britského tímu Billie Jean King Cup, momentálne na treťom mieste v národnom rebríčku, vedie britskú výzvu v Shrewsbury a je jednou z 10 Britiek v hlavnom ťahu.

Tohtotýždňový štvrtý nasadený Dart mal stretnutie v prvom kole proti francúzskej kvalifikantke Nahii Peregocchiovej.

Lily Miyazaki a Katie Swan, momentálne piata a ôsma v britskom rebríčku, hrajú tento týždeň v Shrewsbury. Mijazaki, ktorý sa nedávno dostal do 2. kola US Open, sa dnes v úvodnom zápase v TMOS People Arene stretne s Britkou Emily Appletonovou, pričom Swan nastúpi proti maďarskej piatej nasadenej Dalme Kalfi.

Najvyššie nasadená Viktorija Kolubic, ktorá na posledných olympijských hrách získala s Belindou Bencic striebornú medailu vo štvorhre, bola v prvom kole vyžrebovaná proti britskej tínedžerke Isabelle Laceyovej.

Člen švajčiarskeho tímu, ktorý bol v novembri minulého roka v Glasgowe korunovaný za víťaza pohára Billie Jean Kingovej, Golubic postúpil v roku 2021 do štvrťfinále dvojhry vo Wimbledone a momentálne je na 101. mieste oproti minuloročnému 35. miestu.

Svetová 116-ka Francúzska Oussian Dodin, šampión nižšieho turnaja zo Shrewsbury a vicemajster z rokov 2014 a 2015, sa dnes v prvom kole stretne so Slovenkou Katarínou Streznakovou.

Vstupenky na sledovanie dnešných zápasov prvého kola z tribún pri kurte v cene 15 libier, ktoré zahŕňajú 40-stranový zápasový program, si môžete zakúpiť na webovej stránke turnaja https://world tennistourshrewsbury.com/tickets- and-events/# Vstupenky

Turnajová vstupenka na sledovanie všetkých zápasov počas týždňa, vrátane nedeľňajších finále dvojhry a štvorhry, je k dispozícii za 59 libier.