šport

TdF: Šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk už odpísal šance Peter Sagan v boji o zelený dres na Tour de France

dnes 11:56
|

Pokiaľ si v tíme Bora-Hansgrohe mysleli, že horšie galiba ako trest pre Petra Sagana za nebezpečný spurt sa im na Tour de France už nestane, mýlili sa. V trinástej etape s cieľom pod vyhasnutým vulkánom Puy Mary v Centrálnom masíve museli stráviť ďalšie trpký moment. K víťazstvu boli zatiaľ najbližšie z celej Tour, ale svoje čakanie na etapový triumf opäť iba predĺžili.

Romain Bardet počas Tour de France 2020

Prečítajte si tiež

TdF: Po páde v piatkovej etape odstúpil jeden z favoritov

V samom závere mali vpredu najprv jedného pretekára v úniku, neskôr dvoch v trojčlennej skupinke, aj tak sa z víťazstva netešili. Nemci Max Schachmann a Lennard kachle sa museli skloniť pred vrchársku kvalitami Kolumbijčanov Daniela Felipeho Martíneza z tímu Educations First Pro Cycling. Približne 500 m pred koncom náročného stúpania ušiel Schachmannovi av poslednej zákrute pred cieľom nechal za sebou aj odolného kachle.

„Neurobili sme nič zle, z našej strany žiadne taktická chyba. Napriek tomu sa netesné z víťazstva. Je to len preto, že jeden súper bol lepší. To všetci športovo uznávame,“ uviedol šéf tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk v hodnotení 13. etapy Tour de France. V pravidelnom podcastu na webe sa vrátil aj k stredajšiemu incidentu, po ktorom Peter Sagan prišiel nielen o druhé miesto v 11. etape, ale aj o všetky body, ktoré v nej vybojoval.

„Nemáme problém akceptovať tento trest, je oprávnený. Sagan išiel v posledných 200 m ramenom proti Van Aertovi a to nie je prípustné. Aspoň tak nám to vysvetlil traťový komisár. Zásada súťažná komisia, ktorá rozhodla o treste. Uzniesli sa, že to bol nebezpečný manéver od Petra, „ povedal Denk k často omieľanie téme posledných dní na TdF.

Generálny manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

READ  Yugi Bambri začína z kvalifikácie

Generálny manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

Zdroj: TASR

Po tomto rozhodnutí zostal Sagan v súťaži o zelený dres o 68 bodov za Samom Bennetta. V ďalšej etape stiahol náskok írskeho súpera iba o 2 body av tej ďalšej nebodoval na šprintérske prémiu ani jeden z nich. Takže Bennett má pred záverečnými ôsmimi etapami stále k dobru luxusné náskok.

„Tour de France je ešte dlhá, ale Ben vyzerá dobre. Ak by mal Peter opäť prevziať zelený dres, Bennett by musel odstúpiť alebo neprísť do cieľa etapy v časovom limite v niektorej z kopcovitých etáp. Osobne si však myslím, že šance sú nulové, aby Peter doviezol zelený dres do Paríža, „ konštatoval Denk.

Po Saganová potrestaní a vycúvaní Emanuela Buchmann z boja o pódium v ​​celkovom poradí (aktuálne je 27. so stratou 45:12 min na lídra Primož Rogliča) zostáva tímu Bora-Hansgrohe sústrediť sa na tretí z proklamovaných cieľov – etapové víťazstvo. Podľa Denka piatkovej tesnú prehru kachle a Schachmanna na Puy Mary treba vytesniť z hlavy a sústrediť sa na ďalšie etapy.

Sobotňajších 194 km z Clermont-Ferrand do Lyonu láka svojim klasikárskym profilom aj Petra Sagan. Na trase bude síce až päť kategorizovaných stúpanie, ale ani jedno prvé, resp. špeciálna HC kategórie. „Etapa je stavaná na Schachmanna, ale viem si predstaviť, že ak sa Sagan udrží vpredu v stúpaní druhej kategórie, ktoré nasleduje hneď po šprintérske prémiu, môže sa v závere v Lyone stať účastníkom záverečného šprintu o víťazstvo. A je predpoklad, že viac šprintéri v ňom nebudú, „nádej sa Denk.

Víťaz v cieli sobotňajšej etapy sa očakáva po 17.45 h.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close