Európska liga: FC Sevilla – Inter Miláno 3: 2

včera 22:55
|

Futbalisti FC Sevilla získali trofej v Európskej lige UEFA 2019/2020. V piatok finále v Kolíne nad Rýnom porazili Inter Milána 3: 2. Slovenský národný obranca Milan Škriniar preniesol celý súboj na lavičku náhradníkov porazeného tímu.

Už 5 minút otvoril Milan Romelu Lukaku bodovanie od jedenástej. Strelil najrýchlejší konečný gól v ére EL a strelil v jedenástich dueloch tejto súťaže v rade, čo je najdlhšia séria v histórii Pohára UEFA / EL. Potom sa Luuk de Jong stal v polčase pre Inter dvojnásobným hrdinom Seville a Diego Inter. V 74. minúte sa menilo skóre na 1 – 2, keď si ľavá obrana nedala pozor, Diego Carlos im unikol a doprial radosť hráčom tímu HV.

Sevilla je rekordérom druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže (predtým pohár UEFA), keď sa po rokoch 2006, 2007, 2014, 2015, 2016 a 2016 zmenila na šiestu konečnú účasť. Inter vyhral pohár UEFA trikrát v rokoch 1991, 1994 a 1998.

Finále európskej ligy:

FC Sevilla – Inter Miláno 3: 2 (2: 2)

Ciele: 12. a 33. De Jong, 74. Diego Carlos – 5. Lukaku (z 11 m), 36. Godin

Rozhodcovia: Makkelie – Diks, Steegstra (všetci Hol.), ŽK: Diego Carlos, Banega – Conte (tréner), Barella, Bastoni, Gagliardini, bez divákov

/M. ŠKRINIAR (Inter) sedel na lavičke náhradníkov /

Zostavy a rotácie:

Sevilla: Bounou – Navas, Kounde, Diego Carlos (86. Gudelj), Reguilon – Jordánsko, Fernando, Banega – Ocampos (71. Munir), De Jong (85. En-Nesyri), Suso (78. Vazquez)

inter: Handanovič – Godin (90. Candreva), De Vrij, Bastoni – D’Ambrosio (78. Mojžiš), Barella, Brozovic, Gagliardini (78. Eriksen), Young – Lukaku, Martinez (78. Sanchez)

Najväčšou silou Interu bol Lukakov útočný dvojitý tím Martinez, ktorý sa potvrdil hneď na začiatku zápasu. Lukaku prekonal Diego Carlos tak rýchlo, ako aj sily, ktorý ho fauloval v pokutovom území a hlavný rozhodca Makkelie nariadil tímu jedenásť. Po faule hráča došlo k chybe prieniku po pravej strane brankára Bounoua. V 12. minúte však Sevilla nemal prekvapený štart a vyrovnal. Po dlhej kombinácii sa hráč Navas sústredil z pravého krídla, De Jong sa dostal do lopty cez Godina s „rybou“ a strelou Handanovič do brány Inter s ostrou hlavičkou.

Taktiež sa Milanci po zhromaždenom góle podarilo rýchlo triasť a znova mu hrozili. Tréner Conte si podal ruku v pokutovom území tak intenzívne, že dostal žltú kartu. Obidva tímy prispeli k úrovni zápasu a po viac ako polhodine hry obidva prevažovali v štandardných situáciách. Po prvé, v 33. minúte Banega obrátil priamy kop na roh pokutového územia, kde sa Milanese nestihol kryť De Jong a poslal úklonu nad Handanovičovu hlavu a v treťom poslednom zápase zápasu dosiahol svoj tretí zásah. sezónu. O tri minúty neskôr sa dosiahol veľmi podobný gól, len na opačnom konci. Brozovič zabezpečil po peknej prihrávke z pravého krídla hosťom vedenie 0 – 2 prízemnou strelou k žrdi súperovej brány.

Tímy sa nechceli uvoľniť po nasledujúcom prejazde bránky a spočiatku ani po zmene strán. V 52. minúte bol Inter veľmi blízko k vyrovnaniu s Gagliardini, ktorý skóroval za Gagliardini. Postupom času sa však herci cítili stále viac zaťažovaní zodpovednosťou prestížneho duelu a hra bola zmietaná častými faulami. V 65. minúte zápasu mohli hostia zvýšiť svoj náskok, keď hráč Lukaku dostal prihrávku stredom ihriska a vyslal strelu z hranice pokutového územia. Tento moment bol varovaním a oba tímy sa mierne spomalili, začali čakať dlhšie a boli opatrnejšie. Museli tiež premýšľať o svojej sile, doteraz vysoký záväzok vyžadoval veľkú fyzickú daň.

Po štandardnej situácii sa tímu Sevilla podarilo opäť skórovať, Banega zahral priamy kop, v pokutovom území predviedol „nožnice“ Diego Carlos a užasnutý Lukaku smeroval loptu do vlastnej siete, aj keď Diego Carlos strelil gól podľa gólu Webová stránka UEFA. Conte odpovedal trojnásobným striedaním, keď tiež vytiahol Martineza, ktorý neohrozoval svojich protivníkov ako v predchádzajúcich vystúpeniach. V posledných desiatich minútach pravidelného hracieho času, po matoucí situácii v šestnástke, sa striedajúci Sanchez takmer vyrovnal, Kounde zasiahol bránkovú čiaru. Sevilla už neakceptovala žiadne ďalšie nebezpečenstvá a nenechala sa zvíťaziť.

READ  Medzinárodné tímy športovcov pre Africký triatlonový pohár

Vizitka víťaza FC Sevilla (Šp.)

Založená: 25. januára 1890

Stadium: Štadión Ramon Sanchez Pizjuan (43 883 miest)

Predseda klubu: Jose Castro Carmona

tréner: Julen Lopetegui (Sp.)

Najväčšie úspechy: Španielsky šampión 1946, päťnásobný víťaz Copa del Rey (1935, 1939, 1948, 2007, 2010), víťaz španielskeho Super Cup 2007, rekordný šesťnásobný víťaz Pohára UEFA / EL (2006, 2007, 2014 , 2015, 2016, 2020), víťaz Super pohára UEFA 2006