Hlavné správy

Výhra USA do 20 rokov vs. Slovensko | Klubový futbal

Výhrou nad Slovenskom sa tím USA stal prvým tímom, ktorý vyhral všetky tri skupinové zápasy na MS hráčov do 20 rokov. Slovenský turnaj slúžil ako coming out párty aj pre Kate Cowell. Tu je päť poznatkov z hry.

Pribudli dva nové prírastky

Zatiaľ čo posily Kevina Paredesa a Rogasa Puktasa posilnili tím, musíte cítiť pozíciu, v ktorej sa Mikey Varas ocitol. Tu máte predstavenie, pri ktorom USA po prvý raz v histórii MS hráčov do 20 rokov vyhrali všetky tri skupinové zápasy. Možno však bude musieť urobiť zmeny, aby zaradil dvoch talentovaných hráčov, ktorí v kádri v posledných týždňoch chýbali.

Potenciál Kate Cowell je mimo hitparád

Možno sa vám to nezdá, keďže už odohral 92 zápasov MLS, ale Cowell má len 19 rokov. Hry ako Slovensko, kde je postrachom pre ich backline kvôli jeho jednopercentnej kombinácii rýchlosti a sily, čo vysvetľuje, prečo sú mnohí vysoko na hráčovi, ktorého dokáže vyprodukovať. Na finálnom produkte je ešte potrebné veľa práce, no ak sa niekedy uchytí, Koval by sa mohol stať nezastaviteľným hráčom seniorskej reprezentácie.

Prestupová hodnota Brandona Craiga

Ak dokážete sledovať Craigovu transferovú hodnotu cez turnaj, mala by sa od začiatku majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov viac ako zdvojnásobiť. Je vždy prítomný v zálohe, ktorý ešte neinkasoval gól a jeho arzenál prihrávok je snáď najlepší zo všetkých hráčov v Argentíne. S blížiacim sa európskym prestupovým obdobím bude zaujímavé sledovať, či Craig toto leto zostane vo Philadelphii Union.

Mužstvo je náchylné na vysoký tlak

USA nemali veľa momentov v defenzíve, ale existovali náznaky, že boli zraniteľné voči tímu s vysokým tlakom. Slovensko malo na začiatku trochu šťastia, no chýbala mu výdrž na to, aby si túto intenzitu v juhoamerických horúčavách dlho udržalo. Bez ohľadu na to, kto je zápas osemfinále, vysoký tlak môže USA potrápiť.

READ  Slovensko sa prepadlo na medzinárodnom indexe korupcie

Americká atletika robí veľký rozdiel

Čoraz viac je jasné, že obrovská atletickosť amerického tímu robí rozdiel. Medzi hráčmi ako Cowell, Caleb Wiley, Jonathan Gomez, Obed Vargas, Justin Chey a Joshua Wider boli USA doteraz v každom zápase atletickejším tímom, čo vzhľadom na Ekvádor a Slovensko veľa hovorí. Atletické tímy z ich kontinentu. Kombinácia atletiky a elitnej techniky zatiaľ poskytla USA výhodu a je niečo, čo by ich mohlo dostať ďaleko.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close