Vypredané publikum si užilo finále W100 v klube Shrewsbury, keď sa Markéta Vondroušová postavila proti Eve Lies.

Markéta Vondroušová dnes vo finále dvojhry ITF World Tennis Tour na turnaji The Shrewsbury Club čelí Eve Lies pred nabitým davom.

Eva Lies, ktorá vyhrala minulotýždňový turnaj W60 na Slovensku, dnes porazila Ana Konjuh a dostala sa do finále v The Shrewsbury Club. Foto: Richard Dawson Photography

Obaja boli celý týždeň v Shropshire vo výbornej forme, keď včera na Budgen Motors W100 dosiahli posledné štyri víťazstvá v sérii.

23-ročná česká hviezda Vondrušová zdolala v dnešnom úvodnom zápase ukrajinskú top 50 nasadenú svetovú päťdesiatku Anhelinu Kalininovú 7:6, 6:3.

Vondroušová, ktorá sa v roku 2019 dostala do finále French Open a bola minuloročnou striebornou olympijskou medailistkou, si ušetrila tri setbaly, aby získala úvodný set a už sa neobzrela späť, keď dokráčala k úžasnému víťazstvu.

Pre Vondroušovú to bol druhý zápas od apríla po jej minulotýždňovom návrate na turnaji W80 vo Francúzsku. Vo svetovom rebríčku mu teraz patrí 121. miesto zo 14. miesta.

Markéta Vondrušová postupuje po semifinále dvojhry v klube Shrewsbury do finále dvojhry a štvorhry s Anhelinou Kalininovou.  Foto: Richard Dawson Photography
Markéta Vondrušová postupuje po semifinále dvojhry v klube Shrewsbury do finále dvojhry a štvorhry s Anhelinou Kalininovou. Foto: Richard Dawson Photography

Nemecké eso Lies (20) si zabezpečilo miesto vo finále W100 Shrewsbury víťazstvom 7:5, 6:2 nad Chorvátkou Anou Konjuh, niekdajšou svetovou dvadsiatkou.

Lies, ktorý minulý týždeň vyhral turnaj W60 na Slovensku, vyhral už deväť zápasov v rade a momentálne mu patrí 126. priečka.

Všetky vstupenky na dnešné finále sú zachytené, finále dvojhry sa začne o 13:30, po ktorom bude nasledovať finále štvorhry, ktoré pokračuje vo vynikajúcom týždni Vondroušovej v Shrewsbury.

Dave Courteen, výkonný riaditeľ klubu The Shrewsbury Club, povedal: „Jedným z dôvodov, prečo sme schopní organizovať významné podujatia v klube The Shrewsbury Club, je reputácia, ktorú sme si za tie roky vybudovali, že priťahujeme dobré davy.

„Miestne publikum reagovalo na túto súťaž W100 naozaj dobre a kvalita hráčov súťažiacich v Shrewsbury bola fantastická, vďaka čomu bolo každé miesto v posledný deň vypredané.

„Sľubuje, že to bude špeciálny deň a tešíme sa na dve vzrušujúce finále dvojhry a štvorhry, ktoré zavŕšia fantastický týždeň.“

READ  Zo Slovenska na Červenú palicu: Nový medzináboženský riaditeľ sa usiluje o „zdravie celej komunity“ | Záľuby/životný štýl

Lys, ktorá sa prebojovala do finále v Shrewsbury a porazila britské hráčky Emily Appleton, Jodie Burrage a Lily Miyazaki, bola potešená, že sa dostala do svojho semifinálového súboja proti Konju.

„Rád tu hrám,“ povedal. „Teraz si užívam chvíle na kurte, takže som si užil veľa zábavy, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som tento zápas vyhral a nakoniec to vyšlo, so svojím dnešným výsledkom som veľmi spokojný.“

Lys sa tešil na finále a dodal: „Som šťastný, že tu môžem hrať. Idem si to tam užiť a som naozaj rád, že som tento týždeň vo finále.

„Vyhral som svoj posledný zápas, takže úprimne nemám žiadne očakávania. Pôjdem sa len tak zabaviť a uvidím, kam to zájde,“ povedal.

Nasadená osmička Vondroušová sa odrazila na výhre nad Kalininovou a záchrane setbolov v úvodnom sete: „Bolo to veľmi ťažké. Uhral som niekoľko úžasných bodov za setbaly, takže som naozaj šťastný, pretože to bol od začiatku naozaj ťažký zápas.

Vondroušová sa popoludní vrátila na kurt s deblovou partnerkou Češkou Miriam Kolodziovou vo finále štvorhry.

Štvrtá nasadená, ktorá minulý týždeň vyhrala titul W80 vo Francúzsku, zdolala Nikinu Abduraimovú z Uzbekistanu a Poľku Paulu Kania-Sotunovú 6:3, 7:6.

V dnešnom finále štvorhry sa proti sebe postavia Francúzka Jessica Poncet a Češka Renata Voráková.

O tom, že W100 Shrewsbury je vo finále dvojhry aj štvorhry, Vondroušová dodala: „Je to úžasné. Dlho som nehral, ​​takže si naozaj užívam, že som späť na kurte a hrať štvorhru s mojím najlepším priateľom je naozaj výnimočné, takže si myslím, že sme obaja spokojní.