Schiffrinová odišla podráždená v čase oneskorenia štartu po tom, čo Vlova vyhrala dom

Michael Schiffer v nedeľu po obrovskom slalome Svetového pohára žien ohováral slovenské organizátorky závodov a označil ich za „profesionálnych“.

Schiffrin, ktorý mal z úvodnej nohy štíhly náskok, bol pripravený na štart, keď musel počkať dve minúty, pričom robotníci samozrejme vymenili rozbitú bránu.

Američanka nakoniec pustila na cestu a uvoľnila iba 11. najrýchlejší čas a bola vytlačená na tretie miesto, 0,37 za víťazkou Slovenska Petrou Vlovou.

„Oprava brány trvala (dve) minúty, malo to trvať 30 sekúnd,“ povedala Schiffrinová. „Cítil som, že je dosť dobrá na to, aby vyhrala tieto preteky sama. Nepotrebuje túto profesionálnu akciu, aby sa jej niečo vymklo spod kontroly. Nemám kontrolu, ale musím povedať: ‚Ach, je na čele.‘

Aj keď Schiffrin pripustil, že prerušenia hry sú bežnou súčasťou hry, uviedol, že v tejto chvíli nie je potrebné dlhé zdržanie.

„Jedna vec je, keď športovec spadne a zraní sa, ale druhá vec je pri opravovaní brány, s dvoma ľuďmi to trvá (dve) minúty, nenájdu vlajku alebo neviem, čo sa deje,“ Povedal Američan.

„Je to trochu smiešne, je to veľmi zrejmé,“ dodal. „Nie je to profesionálny spôsob riešenia tejto situácie (…), ide o odklon od jej herectva. Môže byť hrdá na to, ako sa pošmykla, ale je to zložitá situácia.“

Schiffrinová súhlasila s tým, že je príliš neskoro začať a že „situácia by sa mala riešiť lepšie“.

„Bol som dobrý, bol som blázon, bolo to niečo, čo som sa mohol naučiť,“ povedal. „Vo svojom behu som stále odviedol dobrú prácu, ale nie dosť.“

Američanka zrazením svojej súperky deň po tom, čo skórovala v slalome, obrátila stôl na Vlovu Schifferovú.

READ  Výsledky Sonic 2: Najväčšie otvorenie všetkých čias pre film o videohre v Spojených štátoch

Vlova na oslavu padla na chrbát, keď líderka prvého kola Schiffrinová nedokázala prekonať svoj čas.

Vlova vstala a poklonila sa, keď po 19. úspechu v kariére bojovala so slzami, najskôr však na domácich pretekoch v horách, kde zvyčajne trénuje.

„Je to úžasné, pretože každý, kto sleduje našu hru, vie, že som nebol v dobrej kondícii na posledné preteky v obrovskom slalome. Mal som (a) malú krízu,“ uviedla Vlova.

Vlova skončila v posledných dvoch veľkých slalách na Svetovom pohári na 10. a 12. mieste a minulý mesiac na svetovom šampionáte na 12. mieste.

„Ale veľa som trénoval.“ Prišiel som sem k sebe domov a snažil som sa v sebe udržať veľa energie, “uviedol. „Nakoniec som v domácom kolapse zvíťazil.“ To je môj sen. “

Schifrin poprel výhru Vlova v sobotňajšom slalome, keď zozadu prišiel poraziť vo finále svojho slovenského rivala.

Jasna nie je pravidelnou zastávkou pre kolo Svetového pohára žien. Predchádzajúce preteky sa konali v stredisku v Nízkych Tatrách, kde Schiffrinová zvíťazila aj v slalome.

V nedeľu sa Novozélanďanka Alice Robinsonová vyšplhala zo siedmeho miesta a stala sa vedúcou dvojkou, 0,16.

Marta Pacino, ktorá v tejto sezóne vyhrala štyri veľké slamy, uzavrela morálny titul stávkou.

Jedinou výzvou zostávalo pre Talianku, ktorá skončila 10., skončiť štvrtá pred Francúzkou Tessou Worli.

Výsledkom bolo, že na konci sezóny vo finále Švajčiarska vo Švajčiarsku zostalo iba GS, Passino sa dostalo pred Worli 148-bodovým náskokom.

GS sa stal štvrtým talianskym lyžiarom, ktorý zvíťazil na svete. Po porážke Deborah Cambagnoni v roku 1997, Denisa Carbon v roku 2008 a Federice Brignonovej v minulom roku.

Svetová šampiónka Laura Good-Behramiová nezvíťazila po nákladnej chybe na začiatku svojej prvej jazdy a na deviatom mieste za sebou nechala švajčiarsku lyžiarku 1,69.

READ  Ako sa pozerať na Bezel Diamond League 2021

Celkovo Vlova uzavrela odstup na prezidenta Good-Behramiho o 36 bodov, keď v piatok a v sobotu prišli dva zápasy Švédsko.