Hlavné správy

Výsledky Sveta juniorov 2023: Kanaďania Wrightová a Bedard zažiarili vo víťazstve pred turnajom nad Švajčiarskom

Po úžasnom nedeľňajšom víťazstve Nemecka nad Slovenskom 5:0 Kanada zdolala Švajčiarsko 6:0 a USA zdolali Fínsko 5:2 v druhý deň prípravného turnaja na MS 2023. Seattle Prospect Shane Wright a Connor Bedard, ktorý je vhodný do draftu 2023, zaznamenali za Kanadu trojbodové zápasy.

AtletickéOkamžitá analýza:

Linka QMJHL je pre Kanadu

Vieme, že tím Kanady bude bodovať vysoko s veľkými zbraňami ako Bedard, Wright, Dylan Guenther, Logan Stancoven a ďalší. Ale toto je už tretie líniové kombo QMJHL medzi Zachom Deanom (Anaheim).Vegas) a Joshua Roy (Montreal) vyzerali skoro dobre a v prvej tretine dali dva vyrovnané góly. Vyhrali veľa bitiek a vytvorili si množstvo útočných príležitostí. Najmä Goucher vyzeral silne ako veľký, drsný center, ktorý sa zohľadnil v ofenzíve a bol pripravený na veľký zápas.

Za USA vynikli Logan Cooley a Cutter Gauthier

Nevenovali veľkú pozornosť skóre, ale nie je prekvapujúce, že som si myslel, že dvaja najlepší hráči Cooley (Arizona) a Gauthier (Philadelphia) boli najpozoruhodnejšími hráčmi USA v rovnakej sile. Cooley bzučal svojou obvyklou bleskovou rýchlosťou a konkurenčnou prevahou, zatiaľ čo Gauthierova kombinácia veľkosti, rýchlosti a zručností z neho tiež robila neustálu hrozbu. Obaja majú pred sebou ďalšiu etapu, ale bol to pre nich dobrý začiatok ako hráčov, ktorí idú do Ameriky.

Fínsko potrebovalo viac svojich prvoligistov

Fínsko má v prvom kole dva výbery Brada Lamberta (Winnipeg) a Joachim Kemel (Nashville). Lambert mal pri korčuľovaní svoje obvyklé záblesky lesku, ale myslel som si, že za tou drámou často stoja obaja. S nedostatkom špičkových talentov vo Fínsku potrebujú viac od týchto dvoch dopredu.

Povinné čítanie

(Foto: Andy Devlin/Getty Images)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close