Hlavné správy

Spojené štáty americké sa kvalifikovali do finále Pohára Billie Jean Kingovej

Vydavateľstvo2 minúty čítania

Jessica Pegula USA zvíťazili nad Rakúskom 6:1, 6:3 v sobotňajšom finále Pohára Billie Jean Kingovej Júlia Graberová.

Víťazstvo zabezpečilo Američanom vedenie 3:0 a remízu v najlepšom z piatich v Delray Beach na Floride. Tretia Pegulaová vyhrala svoj piatkový singlový zápas po umiestnení na šiestom mieste Kokosová kávaVo svojom rodnom meste porazila Graberovú hneď v úvodnom zápase.

Francúzsko, Španielsko, Česká republika, Kazachstan, Nemecko a Taliansko sa tiež kvalifikovali do finále, ktoré je naplánované na 7. – 12. novembra na mieste, ktoré ešte bude určené. Tieto národy sa vo finále spoja s obhajcom titulu Švajčiarskom, druhým Austráliou z roku 2022 a držiteľom divokej karty, pričom o ďalších dvoch miestach sa rozhodne v sobotu, druhý deň kvalifikácie.

Všetky krajiny okrem Kazachstanu získali trofej. Ale po tom, čo sa stala wimbledonskou šampiónkou, teraz je tu príležitosť Elena Rybakina Výhra 3:1 na domácom ihrisku proti Poľsku vyhrala oba zápasy, 6:4, 6:2, čím sa Kazachstan dostal do druhého finále po sebe. Magda Lynette Sobota v Astane.

„Dnes to bol ťažký zápas. Cítil som sa veľmi unavený, aj na konci, počas pohovoru na súde, úprimne som nerozumel otázkam. Včera som sa cítil lepšie, možno nejaká únava z lietania a nedávneho návratu z Ameriky do Európy.“ “ povedala Rybakina.

„Ale ako hovorím, som šťastný, že Kazachstan je späť vo finále Billie Jean King Cup a my môžeme vyvesiť vlajku našej krajiny na tomto veľkom pódiu.“

Remíza medzi Talianskom a Slovenskom v Bratislave na Slovensku musela ísť len na diaľku. Domáci sa prebojovali z manka 2:0 po dvoch víťazných zápasoch v rade. Martina Trevisanová A Elisabetta Cosciaretto Vyhrali 6:4, 4:6, 7:5 Viktória Hrunchaková A Tereza Mihályková V súťaži dvojíc.

READ  Slatko Talik odhaľuje zmeny v Chorvátsku od 11 proti Slovensku

Okrem iných výsledkov: Caroline Garcia Francúzsko si zabezpečilo bod výhrou 3:1 nad Britániou Harriet Dart 6-1, 6-7 (10), 6-1; Druhý v poradí French Open 2019 Markéta Vondrušová Česká republika vyhrala nad Ukrajinou 3:1 v nerozhodnom výsledku, ktorý sa po ruskej invázii na Ukrajinu zmenil na Turecko; Nuria Parisas-Diaz skórovala druhý deň po sebe, keď Španielsko zdolalo Mexiko 3:1. Nemecko porazilo Brazíliu 3:1.

Po tom, čo si Slovinsko a Rumunsko rozdelili štyri dvojhry v slovinskom Koperi, rozhodujúcu štvorhru odvolal dážď. Pokračujú v nedeľu ráno o 3:3 v prvom sete.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close