Hlavné správy

Július Brown pokračuje v basketbalovej kariére na Slovensku

Canyon, Texas – Bývalý hráč mužského basketbalu West Texas A&M Július Brown Profesionálnu zmluvu podpísal s BK Iskra Svit v Slovenskej basketbalovej lige. Brown, najlepší hráč konferencie Lone Star pre rok 2023, sa pripojí k tímu na základe jednoročnej zmluvy.

„Čas na WT ma pripravil na moju profesionálnu kariéru tým, že som hral proti najlepšej konkurencii a mal najlepších trénerov všetkých čias,“ povedal Július. „Hranie zápasov proti konkurencii na vysokej úrovni pripraví vašu myseľ a telo na získanie sebavedomia hrať proti chlapcom na profesionálnej úrovni.“

Produkt Westerville, Ohio hral dve sezóny za Buffs a pomohol WT k celkovému rekordu 56-14, vrátane šiesteho po sebe idúceho turnajového titulu Lone Star Conference v programe a vystúpenia v zápase regionálneho šampionátu South Central v roku 2023.

Brown sa predstavil v 65 zápasoch v 65 štartoch kariéry s celkovým počtom 1054 bodov. Mal 108 ziskov a 227 asistencií a zaznamenal 212 doskokov pre WT na 54 striel. Brown skóroval v dvojciferných číslach 33-krát vo svojej kariére, vrátane 34 proti Angelo State. V minulej sezóne dosiahol 30 bodov pri troch rôznych príležitostiach.

„Čas strávený vo WT pre mňa znamenal celý svet,“ povedal Július. „Keby som nikdy nešiel na WT, neviem, či by som bol profesionál. Boh a viera/viera, tréneri a komunita mi umožnili byť hráčom/človekom, ktorým som mal byť na ihrisku aj mimo neho. Stať sa profesionál. Vždy budem WT vďačný.“

PK Iskra Svit odštartuje základnú časť 23. septembra a hrá do 4. apríla play off.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close