Svet

Vytvára sa nigérijský prechod na digitálne vysielanie

Napísal Torisheju Arai

Každý, kto sa zaujíma o plán prechodu Nigérie na prechod z analógového na digitálne vysielanie, vie, že tento rozkvet zaznamenal v roku 2008, keď federálna vláda zriadila Poradný výbor prezidenta pre prechod z analógového na digitálne vysielanie.

Je nástupcom krajiny s viac ako 100 ľuďmi, ktorý podpisuje dohodu z roku 2006 o Medzinárodnej telekomunikačnej únii (ITU), ktorá odporúča prechod z analógového na digitálne vysielanie do júna 2015.

V roku 2019 PAC predložil svoju správu a stanovil termín na dokončenie 17. júna 2009. Začal sa tak pochod Nigérie, ktorý možno nazvať digitálnou transformáciou.

Termín na rok 2009 zostal neadresný, čo si vynútilo jeho posunutie. Odporúčania PAC sa rozšírili v niektorých kancelárskych krabiciach. O tri roky neskôr sa vláda prebudila a otvorila DG Team Nigeria, ktoré bolo na papieri pri implementácii Bielej knihy DSO.

V lige s Národným úradom pre vysielanie (NBC) si tím Digit vybral ako konečný termín 17. júna 2015.

S digitálnou transformáciou papiera sa implementácia opäť zastavila, a to z dôvodu nedostatku politickej vôle a nedostatku finančných prostriedkov potrebných na zabezpečenie potrebnej infraštruktúry.

Normálnym výsledkom je, že nedôjde k výraznému zlepšeniu, ktoré posúva termín do 17. júna 2017. Keďže záujem vlády o digitálne zmeny bol frenetický, na stranu ešte nebol čas.

Nigéria je stále rovnaká – s mnohými krajinami v Afrike, vrátane veľmi malého počtu krajín, postupujúcich na ceste digitálnej migrácie a v čase, keď do roku 2018 pásku skutočne kojili. Z nich Pobrežie Slonoviny, Gambia, Guinea-Bissau, Keňa, Rwanda, Sudán, Svazijsko, Tanzánia a Uganda dokončili proces pred tromi rokmi.

Existuje rozsiahla obava, že over-the-top (OTT) platforma, streamovacia služba poskytujúca obsah cez internet, je aktualizovaná v ďalších krajinách po celom svete, pričom Nigéria je stále v štádiu DTD.

Po roku 2018 oznámil Národný rozhlasový úrad (NBC) plány na ukončenie analógového vypínania v šiestich mestách od roku 2020 v Abuji. Očakáva sa, že tento proces bude trvať 25 mesiacov. Boli vznesené nádeje.

Po pozastavení činnosti generálneho riaditeľa NBC v súvislosti s minuloročným korupčným škandálom vo výške 2,5 miliardy NBC sa veci rýchlo zhoršili.

READ  Armáda DR Kongo dostáva zbrane z Turecka

Odvtedy nezávislá komisia pre trestné činy korupcie (ICPC) D.G. Okrem súdneho procesu nebolo do 23. februára o procese zmeny počuť nič zmysluplné.

V ten deň vystúpil minister informácií a kultúry Alhaji Lai Mohammed na tlačovej konferencii, kde načrtol vládny plán prechodu na digitálne vysielanie.

Vrcholom tlačovej konferencie bolo otvorenie 13-člennej ministerskej pracovnej skupiny. Mohammed sa vyhlásil za predsedu a Joe Mutha, pracovník jeho ministerstva, za tajomníka. Medzi ďalších členov patrí profesor Armstrong Itachaba, úradujúci generálny riaditeľ NBC; Olasegun Yakubu zo spoločnosti Pinnacle Communications a Toyin Zubair z rozhovoru sú známi najmä z dôvodu zlyhania stránky HTV s platenou televíziou.

Na tlačovej konferencii bol Mohamed pozitívny. Ten z veľkej časti ohromil svoje publikum. Po schválení federálnej výkonnej rady (FEC) nesplatenej sumy kľúčovým akcionárom DSO sa predpokladá, že za posledné tri roky bola prijatá miliarda N34 zaplatená spoločnosťou MTN za vysielaciu frekvenciu. Stane sa históriou.

„Nemáme dôvod, aby sme DSO rýchlo nevyhostili po celej krajine, preto by sa malo vziať do úvahy moje rozhodnutie zriadiť 13-člennú ministerskú pracovnú skupinu, ktorej budem osobne šéfovať,“ uviedol.

Uviedol tiež, že vláda sa vlani v auguste rozhodla spustiť PDS v súkromnom sektore z dôvodu dopadu epidémie korónových vírusov na vládne prostriedky. To naznačuje, že od pôvodného plánu dotovania set-top-boxu (STP) alebo signálneho vozidla sa upustilo.

Ďalej nasledujú sľuby, koľko rajov prinesie dokončenie PDS. Mohammed’s Naked Expectations Classic Pillow Talk. Povedal, že PDS vytvorí za tri roky viac ako milión pracovných miest. Päťdesiattisíc z nich vygeneruje domáca výroba 24 miliónov STP a inteligentné televízory pre miestnu a subregionálnu spotrebu.

Waffle pokračoval v nádeji, že digitalizácia prinesie televíznu produkciu na 200 000 vytvorením „180 štátnych kanálov, 30 regionálnych kanálov a najmenej 10 národných kanálov“.

Tieto kanály, o ktorých sníval, by vyžadovali miestny obsah a zvýšil by sa počet Nigérijčanov, ktorí sa zaujímajú o televíznu produkciu, a očakáva, že prinesie 400 000 pracovných miest. Verí, že tento vývoj umožní miestnemu filmovému priemyslu prijať model STP a online video na požiadanie, čo zlacní distribúciu a zvýši ziskové rozpätie producentov.

READ  Pápež František: Trpezlivosť je dôležitým atribútom v náboženskom živote

Čím viac rozprával, tým silnejšie na neho padalo zovretie hyperboly. Nárast výrobnej produkcie povedie k ďalším 200 000 pracovným miestam, čo umožňuje dopyt po miestnom obsahu zo zahraničia, ktorý do krajiny prinesie viac ako 100 miliónov.

„Nepochybujem o tom, že úspešný PDS nie je iba sprostredkovateľom pracovných príležitostí, ale za tri roky vytvorí viac ako milión pracovných miest,“ uviedol Mohammed.
Máme naše podozrenie, že sú na jednom kilometri dlhom zozname mylných predstáv, fantázií, neefektívnosti a korupcie, ktoré sužujú DSO, najmä od roku 2015.

Aby som bol spravodlivý k ministrovi, financovanie je prekážkou a som rád, že FEC ozelenila platbu kľúčovým akcionárom DSO. Prístup k financiám a ich rozumné použitie nie je rovnaký. Verím, že ten druhý je oproti snu DSO čudný 10 stôp.

Podobne horšia je aj najhoršia stratégia. Bolo to zrejmé pred tromi rokmi, keď v Oshoko neexistovalo pokrytie digitálnou pozemnou televíziou (DDT), čo bola hanba relácie v pilotných štátoch plateau, enu, guary a katuny a vo federálnej vláde. Bezplatné pokrytie televíznym signálom Kapitálová zóna sa nachádza iba v hlavných mestách štátu.

Hlboké poznatky o PDS, aby ste vedeli, že obyvatelia komunít mimo hlavných miest nemajú prospech z obmedzeného dostupného pokrytia, čo naznačuje, že signálne nosiče vybrané pre PDS sú finančne a technicky neschopné dodať prvé prvky PDS. Nechcem. Pokrytie DDT.

Minister zjavne iba počúva hlasy v jeho hlave. Keby to neurobil, uvedomil by si, že STP vybrané pre naše PDS nie sú štandardné, sú lacné, ale typ so zabudovaným podmieneným prístupom. Základné štandardné STP pre DSO sú určené na príjem vzdušných signálov zadarmo a sú tiež cenovo dostupné. Na rozdiel od nich sú tí s podmieneným prístupom podobné tým, ktoré sa používajú v prevádzkach platenej televízie, a sú prekvapivo nákladnejšie. Väčšina z tých, ktoré boli použité v pilotnej fáze, boli dovezené federálnou vládou prostredníctvom N5 miliárd v zaručenej forme tým, ktorí boli označení ako výrobcovia STP.

READ  Trumpoví právnici vzniesli obvinenie ako „politické obťažovanie“ | The Guardian Nigeria News

To nemá vplyv na rozhovor s Doinom Zubairom, poskytovateľom televízneho systému / podmieneného prístupu, ktorý za prevádzkovanie systému v dvoch mestách, Abuji a Jose, zaplatil miliardu N1. Rozhovory a ďalšie spoločnosti sa tiež označujú za hlavných akcionárov DSO, ktorí predložili dokumenty o ďalších platbách.

Po rozhodnutí vlády zrušiť dotáciu na STP budú Nigérijčania, motivovaní súčasnými ekonomickými podmienkami, určite trpieť pri nákupe STP, ktoré budú stáť pred najnovším poklesom Nairy medzi 20 000 a 30 000 Nira.

Nigéria STP za tri roky Tvrdenie ministra, že je vo výrobe sebestačný, odmieta podporiť dôkazy. Odborníci v týchto veciach tvrdia, že iba tri spoločnosti v krajine majú schopnosť konsolidovať VTP, a žiadna z nich tak v súčasnosti nemá. Minister môže vysvetliť, ako vytvoria niečo zo splnenia požiadavky viac ako 24 miliónov používateľov, ktorí od svojho vymenovania považujú DSO za jedinečný projekt.

Kľúčovou otázkou DSO je, že rovnako ako Nigérijčania, aj proces vládnych úradníkov by mal považovať financovanie tohto procesu za príležitosť uzavrieť a uzavrieť zmluvné dohody. NBC pozastavila činnosť generálneho riaditeľa pre údajné vyplatenie 2,5 miliardy Nd súkromnej spoločnosti a jej zamestnanci sú členmi ministerskej pracovnej skupiny v DSO.

Teraz pozastaveného šéfa NBC stíha ICPC za údajné zavádzanie ministra informácií pri schvaľovaní platieb súkromnému operátorovi distribúcie signálu Pinagil Communications Limited. Spoločnosti si také zaslúžia.

Predpoklad, že Nollywaldu lepšie poslúži lacnejšia distribučná štruktúra, je takisto bez nôh. Aj keď sa prístup k inteligentným zariadeniam už rozšíril, miestny kreatívny obsah sa online sprístupňuje pre zábavu. Nie je jasné, aká je najlepšia distribúcia.

Pole je pripravené na masívne zlyhanie. Ak nie navždy, krajina už zaostáva, pretože namiesto veľkoleposti Afriky nám bolo odvážne napísané „nič“.

Arai píše od Lagosu

Vanguard News Nigéria

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close