Ekonomika

Vývoz ruského plynu prúdi v januári do Nemecka a na Slovensko

Maradon 333 / Shutterstock.com

Analýza údajov S&P Global Platts Analytics ukazuje, že viac ako polovica ruských dodávok zemného plynu na hlavné európske trhy cez Nemecko a Slovensko tento rok zmizla v porovnaní s úrovňami z roku 2019.

V dôsledku nedostatočného exportu z Jamalu cez Poľsko a nízkeho využitia kapacity Ukrajinou sa dokonca aj potrubný systém North Stream uvoľnil od svojej pravidelnej distribúcie maximálneho základného zaťaženia od zásobovania ruských objemov do Európy.

Údaje ukazujú, že vývoz do Greifswaltu a Malnova v Nemecku a do Veľkého Kapušania na Slovensku klesol v 3. až 7. januári v priemere o 17,1,689 milióna metrov kubických/deň v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019.

To zahŕňa nulové dodávky na termináli Yamal v Mallow a v priemere 147,768 mil. cm3/d pre Severný prúd v Griffswalde, čo je pokles oproti zvyčajnému základnému zaťaženiu 158 mil. cm3/d.

Zvyšok sa vyváža cez Ukrajinu a výstupná kapacita Ukrajiny v ruskom Veľkom Kapušani sa v súčasnosti využíva na približne 38 % dlhodobej dohody medzi oboma krajinami.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného novinárskeho priemyslu je nákladná záležitosť. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Najnovšie niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Svetový deň cestovného ruchu - Toto sú najnavštevovanejšie krajiny v Európe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close