Ekonomika

Juhokórejské spoločnosti vyrábajúce batérie pre elektrické vozidlá urovnávajú obchodné medzery, Energy News, ET Energy World

WASHINGTON: Dvaja významní juhokórejskí výrobcovia batérií pre elektrické vozidlá urovnali dlhotrvajúci obchodný spor, ktorý by im mohol umožniť pokročiť v plánoch na výrobu batérií v Gruzínsku, vysvetlil jeden.

LG Energy Solution a SK Do popredia sa dostali inovácie a človek v sobotu uviedol, že prezident Joe Biden ukončil potrebu zasahovať do sporu. Osoba, ktorá požiadala o neidentifikáciu, pretože spoločnosti ešte neoznámili riešenie. Nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti.

Vo februári komisia pre medzinárodný obchod USA rozhodla, že SK ukradla spoločnosti LG Energy 22 obchodných tajomstiev a mala by mať v USA zákaz dovozu, výroby alebo predaja batérií na 10 rokov.

Toto rozhodnutie by mohlo tlmiť batérie Ford a Volkswagen, pretože obidve uvoľňujú ďalšie modely elektrických vozidiel. SK získala zmluvy na výrobu batérií pre elektrický pickup Ford F150 a elektrické SUV Volkswagen.

Komisia uviedla, že môže dva roky dodávať batérie SK spoločnostiam Ford Motor Co. a Volkswagen AG.

Toto rozhodnutie ovplyvnilo závod na výrobu batérií v hodnote 2,6 miliárd dolárov v gruzínskom priemysle.

Politici vyzvali Bidena, aby zrušil rozhodnutie komisie. Biden bol hore až do nedele večera, aby sa rozhodol.

___

READ  EÚ zakázala osvetlenú sochu zvitkov na maske. Trucpodnik za brexit? - Časopis - Auto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close