Technológie

Windows 95 mal špeciálny kód na opravu chyby v pôvodnom SimCity

Spätná kompatibilita sa v počítači ľahko považuje za samozrejmosť, takže slovné spojenie „spätná kompatibilita“ používame len zriedka. Väčšina starších hier beží jednoducho a všetko ostatné má zvyčajne režim kompatibility zabudovaný v systéme Windows alebo DOSBox.

Ako vysvetľuje starý blogový príspevok bývalého programátora Microsoftu, nestalo sa to náhodou. Keď napríklad Microsoft chcel, aby používatelia prešli na Windows 95, zašli tak ďaleko, že pridali špecifický kód, ktorý hľadal SimCity a zmenil spôsob fungovania alokácie pamäte, aby sa hra pri spustení nezrútila.

The Blog Napísal Joel Spolsky v máji 2000, ale nedávno bol znovu objavený Podcaster a producent hry Kal Yoshika na Twitteri. Spolsky píše o „probléme s kurčatami a vajcom“, ktorý spôsobuje, že používatelia prijímajú platformy, ktoré nemajú veľa softvéru, a tvorcovia softvéru vyrábajú softvér pre platformy, ktoré nemajú veľa používateľov. Hovorí, že riešenie Microsoftu zaisťuje, že starší softvér vrátane SimCity bude fungovať.

„Windows 95? Žiadny problém. Pekné nové 32-bitové API, ale stále perfektne beží starý 16-bitový softvér. Microsoft bol týmto posadnutý a strávil obrovskú zmenu testovaním každého starého programu, ktorý mohol nájsť s Windows 95,“ píše Spolsky. „John Ross, ktorý napísal pôvodnú verziu SimCity pre Windows 3.x, mi povedal, že omylom zanechal chybu v SimCity, kde si prečítal uvoľnenú pamäť. Áno. Fungovalo to dobre na Windows 3.x, pretože pamäť nikdy nikam nešla. .

„Tu je prekvapivá časť: V beta verziách Windows 95 SimCity nefungovalo pri testovaní. Microsoft objavil chybu a pridal špecifický kód do Windows 95, ktorý hľadá SimCity. Ak zistí, že SimCity beží, zapne prideľovanie pamäte. A špeciálny režim okamžite neuvoľňuje pamäť. Je to posadnutosť spätnou kompatibilitou. , čo ľudí vyzýva k inovácii na Windows 95.“

READ  Battlefield 2042 ponúka varovanie ako pre progres, tak aj pre platformu

Vždy sme skúšali rôzne spôsoby, ako poukázať na to, že vytváranie hier môže byť náročné, a milujem pripomenutie všetkej neviditeľnej práce, ktorú možno vykonať aj po dokončení hier.

Ak o tom chcete viac, môžete sa ponoriť do vlákna Twitteru, na ktoré sa odkazuje vyššie Ešte dva príklady. Pôvodná Final Fantasy 7 by spadla, ak by bežala na Windows NT namiesto Windows 95, takže Windows by klamal FF o tom, na akom operačnom systéme beží.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close