Zábava

World Juniors 2021: Predpovede, konflikty, faktory X, členenia na štvrťfinále

Majstrovstvá sveta juniorov IIHF v roku 2021 sa v sobotu dostali do medailového kola štvrťfinále. Prvých osem tímov v štyroch samostatných vyraďovacích hrách pôjde naruby.

Kanada bola na čele skupiny A a turnaja, zatiaľ čo USA vyhrali skupinu B. Američania teraz od založenia tímovej hry v roku 1996 vyhrali svoj tím šesťkrát. Samozrejme.

Predtým, ako budeme môcť postúpiť ďalej, musia tieto centrá moci prejsť štvrťfinále a potom semifinále. Vo štvrťrokoch budú čeliť tretiemu najlepšiemu tímu v opačnom poradí, t. J. USA, zatiaľ čo Kanaďania Česku.

World Juniors 2021: štvrťfinále predpovede

(Getty Images)

Českej republiky proti Kanade

Pozadie

Kanada postúpila v predkole 4: 0, teraz však začína skutočný zápas. Jej štvrťfinálový zápas bol zaujímavý, pretože český tím skončil tretí vo svojej skupine, ale Rusov rozladil shutoutom 2: 0. Ako v piatok poznamenal hlavný tréner Andrej Turigni, nie sú súperom, ktorý treba brať na ľahkú váhu.

„Ľudia neposkytujú dámu dostatočný kredit,“ uviedol. „[They] Sme v skupine s USA, Švédskom a Rusmi, na ich úplnom zozname sú iba dvaja hráči a tí nie sú v plusu. Všetci ostatní sú si rovní alebo navyše. Po zotmení hrá proti elitnému súperovi a ukazuje tak, ako dobre im bolo v 5-5. . . . Je dôležité nedávať im šancu dostať ich najskôr do hry o presilovku, a potom vieme, aké dobré sú pri druhej hre 5 z 5. Sú dobrým tímom 5 proti 5. Elitná krajina. Musíme sa teda ubezpečiť, že sme pokorní, a ísť do tejto hry s plným vedomím, že to bude ťažký zápas. “

Faktor X: Devon Levy

Brankár Kanady začal každý zápas (bol stiahnutý proti Nemecku, aby získal Dylana Curranta) a pripustil iba tri góly – všetky v presilovej hre. Keď čelil iba 61 strelám, urobil niekoľko kľúčových zastávok a na sieti bol tichý a dôsledný.

READ  Technici tvrdia, že herci, ktorí „mrmú“ v televíznych reláciách, sú zámerne vyrobené tak, aby boli realistickejšie

„Nie, je to len tak,“ odpovedal a pýtal sa, či to zmenilo jeho názor, že to bolo medailové kolo. „Hrám tak, aby som dal svojmu tímu najväčšiu šancu zvíťaziť. To som robil doteraz a v tom budem pokračovať.“ [Saturday]. “

Veľké číslo: 5

Napriek 15 šanciam v presilovej hre Kanada vypichla iba päť gólov. V jej skupine prišli góly proti slabším súperom – dva proti Nemecku a tri proti Rakúsku.

Výber SN: Kanada, 5-1

(Getty Images)

USA vs. Slovensko

Pozadie

Američania stratili otvárač turnajov, založili ho a potom vyrazili a vyhrali skupinu B tri rovno. Teraz uvidia Slovákov prehrať všetko okrem jednej hry – proti Švajčiarsku to bolo samozrejmé.

X Factor: Trevor Zecross

Šanca Ducks – špekulácie, že sa do klubu pripojí po svojom mužstve World Juniors – je slza. Na konte má 13 bodov (šesť gólov, sedem asistencií), vrátane troch proti Švédsku v noci na štvrtok.

„Je zrejmé, že myslím, že strieľam viac,“ reagoval Zegras na otázku, či by nemal diskutovať o niečom inom ako minulý rok, keď na turnaji nemal góly a deväť asistencií. „Myslím si, že v týchto oblastiach mám trochu väčšiu dôveru. Hrám s dvoma skvelými hráčmi v zostave Arthur Kaliyev a Alex Durkot; umiestnili ma na niektoré dobré miesta, mám veľké šťastie, odložil som ich bokom.“

Veľké číslo: 206: 35

USA nepovolili jediný cieľ, pretože na Vianoce bolo proti Rusom zdvihnuté veko. Dustin Wolf (jeden) a Spencer Knight (dva) sú pripevnení k trom rovným zátvorkám. Rytierske kačacie vajcia back-to-back sú pre amerického sieťotlačiara najlepšie na WJC. Hlavný tréner Nate Lehmann uviedol, že v sobotu ráno rozhodne, aký štart dostane.

Výber SN: USA, 6-0

READ  Popredná ruská fanúšička Barbie sa vidí vo filme a ešte viac

(Getty Images)

Švédsko proti Fínsku

Pozadie

Toto je „škandinávska vojna“ vo štvrťfinále. Oba tímy majú dlhú históriu vrátane minuloročnej hry o bronz, keď si Švédi vzali hardvér. Oba tímy spôsobili stratu jednej z mocností „Veľkej päťky“; Traja králi strácajú dvoch za sebou a stále sa točia. Krajina je prvou back-to-back L.A. v predkolách turnaja za posledných 15 rokov.

Faktor X: Anton Lundel

Fínsky kapitán bol neoddeliteľnou súčasťou víťaznej série tímu. V štyroch zápasoch nazbieral šesť bodov (tri góly, tri asistencie). Lundell nebol pri prehre tímu s Kanadou, ale väčšina tímu zostala rovnaká. Nečakajte, že to bude pokračovať aj v sobotu. Videl dobré korčuľovanie zamerané na dynamickú štvorhru s tímami Linemate a Kings Prospect Caspar Simontival (dva góly, tri asistencie) a Ronnie Hirvonen (štyri asistencie) z Maple Leaf.

Veľké číslo: 60

Trestná vražda Švédska nebola veľká vec. Aj keď sú tieto dva tímy štatisticky krásne, je to komponent, ktorý môže Švédom ublížiť. Sú ôsmi v 60-percentnom výkone, čo umožňuje štyri góly z 10 príležitostí. Pre porovnanie, Fínsko predstavuje 86,67 percenta.

Výber SN: Fínsko, 3-1

(Getty Images)

Rusko vs. Nemecko

Pozadie

Aká kľukatá cesta pre Nemcov. Kvôli izolovaným obmedzeniam nastúpili do súťaže s iba 14 korčuliarmi a potom prehrali s Fínskom a Kanadou. Potom začali súdruhov sťahovať a dali Slovensku v strate času čas, predtým ako v stredu porazili Švajčiarsko. Teraz sú Nemci prvýkrát vo štvrťfinále (súčasný formát bol vytvorený v roku 1996) a snažia sa hodiť loptu.

„Som na tím taký hrdý, myslím si, že je zvláštne, ako všetci spolupracujú, myslím si, že si to úplne zaslúžime,“ uviedol kapitán Tim Stutsall.

Čaká ich tvrdá skúška proti ruskému tímu podporenému Jaroslavom Askarovom, jedným z najlepších ťažiarov sietí tohto veku.

READ  Jaishankar organizuje "plodné stretnutie" s kolegami z Rakúska, Česka, Slovenska v Slavkovskom formáte

Faktor X: Tim Stutsich

Tretia celková voľba (prijatá senátormi) v októbrovom drafte NHL je sila, s ktorou treba rátať. Aj keď si po operácii ruky nenašiel čas pre domáci klub Adler Mannheim, predviedol Stutsall rýchlosť, nadanie na hokejku a nos v sieti.

Zostava Stutsil-John-Jason Peterka-Florian Elias je vyrovnaná na 28 bodoch a trio je v hodnotení bodovaných na turnaji medzi 3 – 5.

Keď sa ma spýtali na hru so Stuitzom, „naozaj sa mi páči,“ odpovedal očakávaný Sabres Peterka. „Myslím si, že hráme spolu dobre. Robí niekoľko neuveriteľných prihrávok. Som tak nadšený, kedykoľvek idem.“ [the] Reprezentačný tím, pretože ja [know] Idem sa s ním hrať. Myslím si, že sme k sebe dobrí. „

Veľké číslo: 64,71

Odsúdenia v Nemecku sú rovnako zlé ako vo Švédsku. Nie je to skvelé, keď čelíte tímu s palebnou silou, vrátane výhody pre človeka. Rusko sa môže pochváliť výkonom 36,36 percenta, strelilo štyri góly v 11 šanciach.

Výber SN: Rusko, 3-2

Svetoví juniori získali zlatú medailu s kurzom 2021

Tím Protirečenia
Kanada +185
Spojené štáty +275
Rusko +325
Švédsko +800
Fínsko +1150
Česká republika +6500
Slovensko +7000
Nemecko +7500

Rešpektujte stávkové kurzy Draft Kings Do 1. januára.

Svetové finále juniorov 2021

Bronzová medaila: Rusko

Strieborná medaila: Spojené štáty

Zlatá medaila: Kanada

Tiež: Hokejoví experti si vyberajú, kto vyhrá zlato

World Juniors 2021: Posledné správy

Konkurencia

Spojené štáty

Kanada

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close