Zábava

Zabudnutá princezná Anne. Až do Diany prišla dcéra kráľovnej Alžbety

V sobotu oslávila jediná dcéra kráľovnej Alžbety princeznú Annu 70 rokov. Napriek tomu, že bola od začiatku prominentnou osobnosťou kráľovskej rodiny, jej sláva pomaly ustupovala.

Princezná Anne mala iba tri roky, keď jej matka, teraz kráľovná Alžbeta, mala oficiálnu korunováciu. Už od útleho veku ju sprevádzal život plný prísnych pravidiel a neustálej pozornosti. Ako druhé najstaršie dieťa a zároveň jediná dcéra kráľovnej sa o ňu médiá neustále zaujímali. Okrem toho Anne viedla mimoriadne zaujímavý život, ktorý bol často predmetom kontroverzných titulkov. Bolo to tak kvôli jej milostným záležitostiam, ale aj kvôli odmietnutiu kráľovských pravidiel, ktoré napriek tomu, že v nich vyrastali od narodenia, s radosťou ignorovala.

Čítať: Nežiaduce dieťa a zlý študent. Aká bola princezná Diana predtým, ako sa stretla s Charlesom?

Princezná ľudu, kráľovná médií

Ako prvá člen kráľovskej rodiny vyhrala návštevu bežnej školy. Na rozdiel od jej bratov, ktorí sa pohybovali hlavne v prominentných kruhoch, sa princezná Anne cítila najlepšie na koňoch. Nebola to však žiadna sranda. Dcéra kráľovnej Alžbety sa venovala jazde na profesionálnej úrovni a vďaka tvrdej práci sa jej podarilo kvalifikovať na olympijské hry. Aj keď nepriniesla žiadny drahý kov, celá Británia bola v úcte. Princezná Anne sa tak stala ikonou mladých žien – nielen v športe, ale aj vo vzhľade. V tom čase určovala módne trendy a ženy z celého sveta sa trhali, aby vyzerali ako ona.

Avšak láskavý život Anny samozrejme pritiahol najväčšiu pozornosť médií. Zamilovala sa do vtedy prideleného Andrewa Parkera Bowlesa, ktorý vytvoril pár s Camillou. Zatiaľ čo Anne udržovala milostný vzťah s Andrewom, jeho manželka Camilla bola milenkou jej brata, princa Charlesa. Po niekoľkých mesiacoch však skončila v úlohe pani a rozhodla sa oženiť s profesionálnym jazdcom Markom Phillipsom. Viac ako 500 miliónov ľudí sledovalo svoju svadbu v televízii. Niet divu – médiá milovali Annu a vždy, keď sa okolo nej niečo stalo, dali jej čo najviac priestoru.

Nenechajte si ujsť: Vzala ho na poslednú korunu. Ako vlastne vyzerala Diana a Charlesov rozvod?

Diana príde

Všetko sa to zmenilo krátko predtým, ako sa narodilo druhé dieťa Anny, Zárova dcéra. Princ Charles predstavil verejnosti ženu, ktorú sa rozhodol oženiť, nenápadnú blondínku Dianu Spencerovú. Bolo to, akoby mávnutím čarovnej pripútanosti bola všetka pozornosť presunutá na 19-ročné dievča, o ktorom si všetci mysleli, že sa stane celoživotným partnerom budúceho kráľa. Médiá sa zameriavali na Dianovu nadčasový štýl oblečenia a so zúženým dychom sledovali, že sa nebála porušiť kráľovské princípy a pravidlá – napriek skutočnosti, že Anne sa v minulosti dopustila týchto priestupkov. Diana bola jednoduchá nová krv, ktorá tiež podporovala rozprávkové myšlienky, že aj jednoduchá dievčina sa môže stať princeznou.

Anne však považovala za veľmi ťažké venovať pozornosť. Od detstva je zvyknutá na to, že je hviezdou, ktorú pozerá. Fotograf Steve Wood, ktorý pracoval mnoho rokov v kráľovskej rodine, povedal kanálu 4, že medzi Dianou a Annou neexistuje priateľská atmosféra. Podľa neho Anne videla manželku svojho brata ako nižšiu členku kráľovskej rodiny. „Keď sa Diana stala stredobodom pozornosti, bola veľmi nahnevaná.“ odhalil Steve. „Za jej chrbtom sa jej s úškrnom povedala nepríjemné veci,“ pokračoval a dodal, že Anne oslovila Dianu „dievča“.

Anne sa cítila neadekvátna s Dianou. Aj keď sa dlhé roky venovala charite, všetci si všimli charitatívnej práce svojej švagrinej. Bolo to spôsobené kontaktom – Diana sa nebála objať alebo sa dotýkať ľudí, zatiaľ čo Anneove gestá boli veľmi slušné. „Tvrdo pracujem každý deň, ale noviny sú stále len v záujme Diany,“„prezradila Anne v jednom zo svojich rozhovorov. Kto vie, či jej Diane niekedy odpustila za to, že ju okradla …

READ  Kde si pozrieť každý film Scream online v roku 2022

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close