Svet

Zákonodarcovia EÚ navrhujú vyhlásiť Európu za LGBT „slobodnú zónu“

Zverejnené dňa:

Európsky parlament má rokovať o rezolúcii, ktorá vyhlási 27-člennú Európsku úniu za „slobodné pásmo“ pre LGBT ľudí.

Európsky parlament bude rokovať 10. marca Uznesenie Cieľom LGPT je vyhlásiť 27-člennú Európsku úniu za „slobodnú zónu“ pre ľudí.

Rezolúcia reaguje na nedávny vývoj v Poľsku, kde mnoho miestnych spoločenstiev do veľkej miery prijalo zakódované rezolúcie, v ktorých sa vyhlasujú za oslobodené od toho, čo poľské konzervatívne orgány nazývajú „LGBT ideológia“.

Tvrdia, že mestá sa iba snažia zachovať svoje tradičné katolícke hodnoty. Aktivisti za práva LGBT však tvrdia, že sú diskriminovaní a že homosexuáli a lesby sú nežiaduce. Tieto oblasti sa nazývajú „zóny bez LGBT“.

Existujú anti-homosexuálne aktivity Ukázalo sa ako veľmi drahé K medzinárodnému obrazu Poľska a k financiám miestnych spoločenstiev. EÚ a Nórsko, ktoré nie sú členmi EÚ a financujú určitý rozvoj v krajinách EÚ, prerušili financovanie politík, ktoré považujú za diskriminačné.

Práva boli prísne obmedzené

Uznesenie EÚ tiež zdôrazňuje potrebu riešiť problémy, ktorým čelia homosexuáli, lesbičky, bisexuáli, transrodové osoby, intersexuáli a komici.

Uznesenie uvádza, že základné práva LGBT osôb sú v Maďarsku „prísne obmedzené“ z dôvodu zákazu vykonávania legálneho uznávania pohlaví u trans a intersexuálnych osôb.

Podľa správy je LGBTI komunita v Poľsku terčom „nenávisti a neznášanlivosti“ Janek Skorzinski AFP

Poukazuje tiež na problémy v Lotyšsku a iba dva členské štáty, Malta a Nemecko, zakázali „alternatívne terapie“ pri kontroverznom a škodlivom pokuse o zmenu sexuálnej orientácie človeka.

READ  V pondelok sa v dôsledku kanadských požiarov očakáva matná mestská obloha

Toto uznesenie je dielom medzirezortného výboru v Európskom parlamente Medziskupina LGPTI„Uvádza, že často má podporu pri implementácii riešenia kódu.

Europoslanec Liszt Schrnemaker, člen EP a podpredseda LGBTI Intergroup, sa na webovej stránke skupiny vyjadril: „Toto uznesenie … od Portugalska po Bulharsko, od Cypru po Fínsko, parlament znamená práva LGBT ľudí.

(S AP)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close