Zábava

Zameranie: Madovich padá kvôli kontaktu Kovida

Prezidentka Susannah Čaputová je podľa nedávneho prieskumu agentúry Focus najdôveryhodnejšou političkou na Slovensku.

Dôvera verejnosti v premiéra Igora Madoviča (Ozón) klesá a jeho kabinet naďalej implementuje vládu Govt-19 ako súčasť série chaotických operácií.

Vychádza to z prieskumu agentúry Focus Agency Politická diskusná relácia Na delo Z 1 005 respondentov, od 12. do 19. januára, súkromný vysielateľ, TV.

Po všeobecných voľbách v roku 2020 sa dôveryhodnosť Madovicha v apríli 2020 zvýšila na 48 percent. Martin Slociarik, prezident agentúry Focus, uviedol, že jedným z dôvodov boli očakávania verejnosti.

„Predseda vlády ťažil z volebného víťazstva a nadšenia významnej časti obyvateľstva pre politické zmeny, ktoré nastali po ôsmich rokoch vlády Smearovej vlády,“ uviedol Slociarik. Sme denne. „Vo vládnej koalícii v tom čase nedošlo k žiadnym vnútorným konfliktom a napriek počiatočnej kríze s korónovými vírusmi nič nenasvedčovalo tomu, že by to malo významný vplyv na jeho dôveryhodnosť.“

Epidémia mala dopad. Dôvera verejnosti v premiéra klesla v polovici januára na 21 percent, čo je blízko dôvery krajného pravicového šéfa SNS Mariona Kotlebu (21 percent) a šéfa strany Smear Roberta Figa (20 percent).

78 percent respondentov zároveň uviedlo, že nedôverujú Madovicovi.

Komplexná komunikácia

Súvisiaci článokNedôvera voči premiérovi Madovičovi stále rastie a minister hospodárstva Sulak je dôveryhodnejší čítaj viac

Podľa Slociaryho jedným z hlavných dôvodov poklesu dôvery v predsedu vlády je spôsob, akým informuje verejnosť o kríze s korónovými vírusmi.

„Musí často vysvetľovať rozdiely v postojoch vládnucej koalície a stáva sa terčom verejného pohoršenia,“ uviedol s tým, že verejnosť často vníma predsedu vlády ako osobu zodpovednú za štát.

Madovič často obviňuje ostatných z problémov, ktorým krajina v súčasnosti čelí. Jedným z jeho častých cieľov je minister hospodárstva Richard Sulak, ktorý vedie stranu Sloboda a jednota (SAS).

READ  Procesor, ktorý uľahčuje cestu vláde, by mal byť k dispozícii v sobotu

Prezident je veľmi dôveryhodný

Súvisiaci článokHlos naberá na sile spolu so Sulakovou omáčkou čítaj viac

Najdôveryhodnejšou političkou na Slovensku je prezidentka Susanna Čaputová, ktorej dôveruje 64 percent respondentov. Bol jediným politikom, ktorému dôverovala väčšina, pretože iba 35 percent respondentov uviedlo, že mu nedôveruje.

Za ním nasleduje Hilasova stolička a bývalý premiér Peter Bellegrini so 44 percentami (nedôvera 55 percent) verejnosti. Sulak má dôveru 37 percent (nedôvera 63 percent) a ministerka investícií a šéfka Ja Ľudí Veronica Reminova sú na štvrtom mieste s dôverou verejnosti 30 percent (nedôvera 67 percent).

Z koaličných lídrov je najmenej dôveryhodný predseda parlamentu Sme Rodina Boris Koller. Iba 20 percent respondentov uviedlo, že mu verí, a 79 percent uviedlo, že mu neverí.

8. februára 2021 o 11:14 | Zostavené zamestnancami publika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close