šport

Zápasy Ligy národov žien 2023/2024: štartuje Anglicko – Škótsko, Španielsko – Švédsko | UEFA ženská liga národov

Od štvrtka sa rozbieha ligová fáza novej UEFA Women’s Nations League.

Úvodné zápasy zahŕňajú víťazky Svetového pohára žien FIFA Španielsko, semifinalistky Švédsko a majsterky Európy a vicemajsterky sveta Anglicko na návšteve Škótska.

Liga národov žien UEFA: ligy a skupiny

liga A
Skupina A1
: Anglicko, Holandsko, Belgicko, Škótsko
Skupina A2: Francúzsko, Nórsko, Rakúsko, Portugalsko
Skupina A3: Nemecko, Dánsko, Island, Wales
Skupina A4: Švédsko, Španielsko, Taliansko, Švajčiarsko

liga B
Skupina B1: Írska republika, Severné Írsko, Maďarsko, Albánsko
Skupina B2: Fínsko, Rumunsko, Slovensko, Chorvátsko
Skupina B3: Poľsko, Srbsko, Ukrajina, Grécko
Skupina B4: Česko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Bielorusko

liga C
Skupina C1
: Malta, Moldavsko, Lotyšsko, Andorra
Skupina C2: Turecko, Luxembursko, Litva, Gruzínsko
Skupina C3: Azerbajdžan, Čierna Hora, Cyprus, Faerské ostrovy
Skupina C4: Izrael, Estónsko, Kazachstan, Arménsko
Skupina C5: Severné Macedónsko, Kosovo, Bulharsko

Na konci ligovej fázy skupinové fázy určia automatický postup a zostup medzi ligami, ako aj to, ktoré štyri tímy si zmerajú sily v prvom februárovom finále Ligy národov žien UEFA (víťazi skupiny A ligy). Skupinové fázy tiež určia, ktoré tímy budú súťažiť v zápasoch o postup a zostup, aby si upevnili svoju počiatočnú ligovú pozíciu v európskej kvalifikácii žien, ktorá sa začne v apríli.

Skupinové pozície

SEČ vždy

Súťažný deň 1

Štvrtok 21. septembra 2023:

Skupina C4
Izrael vs Arménsko

Piatok 22. septembra 2023:

Skupina A1
Anglicko vs Škótsko
Belgicko vs Holandsko

Skupina A2
Francúzsko vs Portugalsko
Nórsko vs Rakúsko

Skupina A3
Dánsko vs Nemecko
Island vs Wales

Skupina A4
Švédsko vs Španielsko
Švajčiarsko vs Taliansko

Skupina B1
Albánsko vs Maďarsko

Skupina B2
Fínsko vs Slovensko
Chorvátsko vs Rumunsko

Skupina B3
Ukrajina vs Srbsko
Grécko vs Poľsko

Skupina B4
Slovensko vs Česko
Bielorusko vs Bosna a Hercegovina

Skupina C1
Moldavsko vs Andorra
Lotyšsko vs Malta

Skupina C2
Litva vs Luxembursko
Gruzínsko vs Turecko

Skupina C3
Azerbajdžan vs Cyprus
Faerské ostrovy vs Čierna Hora

Skupina C4
Estónsko vs Kazachstan

Skupina C5
Severné Macedónsko vs Bulharsko

Sobota 24. septembra 2003:

Skupina B1
Írska republika vs Severné Írsko

UEFA spúšťa ženskú Ligu národov

READ  Zostava majstrovstiev sveta žien v Maroku 2023: Najnovšie výzvy

Súťažný deň 2

Utorok 26. septembra 2023:

Skupina A1
Holandsko vs Anglicko
Škótsko vs Belgicko

Skupina A2
Rakúsko vs Francúzsko
Portugalsko vs Nórsko

Skupina A3
Nemecko vs Island
Wales vs Dánsko

Skupina A4
Španielsko vs Švajčiarsko
Taliansko vs Švédsko

Skupina B1
Severné Írsko vs Albánsko
Maďarsko vs Írska republika

Skupina B2
Rumunsko vs Fínsko
Slovensko vs Chorvátsko

Skupina B3
Poľsko vs Ukrajina
Srbsko vs Grécko

Skupina B4
Česko vs Bielorusko
Bosna a Hercegovina vs Slovinsko

Skupina C1
Malta vs Moldavsko
Andorra vs Lotyšsko

Skupina C2
Türkiye vs Litva
Luxembursko vs Gruzínsko

Skupina C3
Čierna Hora vs Azerbajdžan
Cyprus vs Faerské ostrovy

Skupina C4
Estónsko vs Izrael
Arménsko vs Kazachstan

Skupina C5
Bulharsko vs Kosovo

Tešíme sa na UEFA Women’s EURO 2025 vo Švajčiarsku

Súťažný deň 3

Štvrtok 26. októbra 2023:

Skupina C4
Kazachstan vs Izrael

Piatok 27. októbra 2023:

Skupina A1
Anglicko vs Belgicko
Holandsko vs Škótsko

Skupina A2
Nórsko vs Francúzsko
Rakúsko vs Portugalsko

Skupina A3
Nemecko vs Wales
Island vs Dánsko

Skupina A4
Švédsko vs Švajčiarsko
Taliansko vs Španielsko

Skupina B1
Írska republika vs Albánsko
Maďarsko vs Severné Írsko

Skupina B2
Fínsko vs Chorvátsko
Rumunsko vs Slovensko

Skupina B3
Poľsko vs Srbsko
Grécko vs Ukrajina

Skupina B4
Bosna a Hercegovina vs Česká republika
Bielorusko vs Slovinsko

Skupina C1
Malta vs Andorra
Lotyšsko vs Moldavsko

Skupina C2
Luxembursko vs Turecko
Litva vs Gruzínsko

Skupina C3
Cyprus vs Čierna Hora
Faerské ostrovy vs Azerbajdžan

Skupina C4
Arménsko vs Estónsko

Skupina C5
Severné Macedónsko vs Kosovo

Vysvetlenie súťaží národných tímov žien

Súťažný deň 4

31. októbra 2023 utorok:

Skupina A1
Belgicko vs Anglicko
Škótsko vs Holandsko

Skupina A2
Francúzsko vs Nórsko
Portugalsko vs Rakúsko

Skupina A3
Dánsko vs Wales
Island vs Nemecko

Skupina A4
Švajčiarsko vs Španielsko
Švédsko vs Taliansko

Skupina B1
Albánsko vs Írska republika
Severné Írsko vs Maďarsko

Skupina B2
Chorvátsko vs Fínsko
Slovensko vs Rumunsko

Skupina B3
Srbsko vs Poľsko
Ukrajina vs Grécko

READ  Slangové výrazy poznajú a rozumejú iba skutoční Iowania

Skupina B4
Česko vs Bosna a Hercegovina
Slovinsko vs Bielorusko

Skupina C1
Andorra vs Malta
Moldavsko vs Lotyšsko

Skupina C2
Türkiye vs Luxembursko
Gruzínsko vs Litva

Skupina C3
Faerské ostrovy vs Cyprus
Azerbajdžan vs Čierna Hora

Skupina C4
Izrael vs Kazachstan
Estónsko vs Arménsko

Skupina C5
Kosovo vs Severné Macedónsko

Najdôležitejšie udalosti na Eure 2022 žien: Nemecko 4:0 Dánsko

Súťažný deň 5

Štvrtok 30. novembra 2023:

Skupina A2
Francúzsko vs Rakúsko

Skupina B2
Fínsko vs Rumunsko

Skupina C4
Arménsko vs Izrael

Piatok 1. decembra 2023:

Skupina A1
Anglicko vs Holandsko
Belgicko vs Škótsko

Skupina A2
Nórsko vs Portugalsko
Nemecko vs Dánsko

Skupina A3
Wales vs Island

Skupina A4
Španielsko vs Taliansko
Švajčiarsko vs Švédsko

Skupina B1
Írska republika vs Maďarsko
Albánsko vs Severné Írsko

Skupina B2
Chorvátsko vs Slovensko
Grécko vs Srbsko

Skupina B3
Ukrajina vs Poľsko

Skupina B4
Slovinsko vs Bosna a Hercegovina
Bielorusko vs Česko

Skupina C1
Moldavsko vs Malta
Lotyšsko vs Andorra

Skupina C2
Litva vs Turecko
Gruzínsko vs Luxembursko

Skupina C3
Čierna Hora vs Faerské ostrovy
Cyprus vs Azerbajdžan

Skupina C4
Kazachstan vs Estónsko

Skupina C5
Kosovo vs Bulharsko

Najdôležitejšie udalosti Eura 2022 žien: Rakúsko 1:0 Nórsko

Súťažný deň 6

Utorok 5. decembra 2023:

Skupina A1
Holandsko vs Belgicko
Škótsko vs Anglicko

Skupina A2
Rakúsko vs Nórsko
Portugalsko vs Francúzsko

Skupina A3
Dánsko vs Island
Wales vs Nemecko

Skupina A4
Španielsko vs Švédsko Taliansko vs Švajčiarsko

Skupina B1
Maďarsko vs Albánsko
Severné Írsko vs Írska republika

Skupina B2
Rumunsko vs Chorvátsko
Slovensko vs Fínsko

Skupina B3
Poľsko vs Grécko
Srbsko vs Ukrajina

Skupina B4
Česká republika vs Slovinsko
Bosna a Hercegovina vs Bielorusko

Skupina C1
Malta vs Lotyšsko
Andorra vs Moldavsko

Skupina C2
Türkiye vs Gruzínsko
Luxembursko vs Litva

Skupina C3
Azerbajdžan vs Faerské ostrovy
Čierna Hora vs Cyprus

Skupina C4
Izrael vs Estónsko
Kazachstan vs Arménsko

Skupina C5
Bulharsko vs Severné Macedónsko

Liga národov žien: Ako to funguje

Kto bude hrať vo finále Ligy národov žien UEFA?

Štyria víťazi Ligy A skupiny sa kvalifikujú do vyraďovacieho finále.

READ  Maďarsko a Slovensko dosiahli Euro 2024, ciele Jamal pre Španielsko

Kedy sú finále Ligy národov žien UEFA?

Finále Ligy národov UEFA žien 2024 sa uskutoční medzi 21. a 28. februárom. O tom, kto je doma v semifinále a finále a play-off o tretie miesto, rozhodne žreb.

Kto sa kvalifikoval z finále Ligy národov žien UEFA na OH 2024 vo Francúzsku?

Obe finalistky sa kvalifikujú na ženský olympijský futbalový turnaj v roku 2024 spolu s hostiteľským Francúzskom.

Ak medzi finalistami bude Francúzsko, zvyšok olympiády vyplní tím z tretieho miesta. Ak sa kvalifikuje asociácia, ktorá nebola potvrdená FIFA ako spôsobilá zúčastniť sa na Olympijskom futbalovom turnaji žien, nastúpi na jeho miesto ďalší najlepšie umiestnený nekvalifikovaný tím.

Kto postúpi, zostúpi alebo pôjde do play-off?

liga A

Prvé dva tímy v každej skupine sú v lige A o postup na európsku kvalifikáciu UEFA Women’s EURO 2025.

Štyri tímy na treťom mieste hrajú proti tímom na druhom mieste v každej skupine ligy B. tím, ktorý vyhrá každý zápas v lige A o európsku kvalifikáciu; Porazené tímy budú hrať v lige B.

Tímy na štvrtom mieste zostupujú do ligy B.

liga B

Štyria víťazi skupín postúpia do ligy A.

Štyri tímy na druhom mieste hrajú v lige A proti tímom z tretích miest. víťazi každého zápasu hraného v lige A; Porazené tímy budú hrať v lige B.

Tri najlepšie tímy na treťom mieste hrajú proti trom najlepšie umiestneným tímom na druhom mieste v Lige C. Víťazi hrajú v lige B v európskej kvalifikácii; Porazené tímy budú hrať v lige C.

Najnižší tím na treťom mieste a štyri tímy na štvrtom mieste zostupujú do ligy C.

liga C

Piati víťazi skupín postúpia do ligy B.

Tretie najlepšie tímy na druhých miestach play-off proti trom najlepším tímom na treťom mieste ligy B. Víťazi hrajú v lige B v európskej kvalifikácii; Porazené tímy hrajú v lige C.

Zvyšné tímy zostávajú v lige C

Kedy sú zápasy UEFA Women’s Nations League o postup/zostup?

Zápasy Ligy národov žien UEFA o postup/zostup 2024 sa budú konať od 21. do 28. februára.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close