Útočník Nashvillu Predators Michael Granland skóroval neskoro a pomohol Fínsku vyhrať druhý zápas na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji

TAMPERE, Fínsko – Fínsko sa odrazilo od skorého strachu a porazilo Lotyšsko 2:1 pri druhom víťazstve z dvoch zápasov na sobotňajších MS v ľadovom hokeji.

Útočník Nashvillu Predators Michael GranlandNecelý týždeň po tom, čo bol opäť vyradený z posezónnej sezóny NHL v Severnej Amerike, zdolal víťaza v posledných 2 minútach a 52 sekundách presilovej hry v skupine B v Tampere. Rudolphs Pulsars V úvodnom zápase viedol nad Lotyšskom 1:0 a následne v presilovej hre v strednom kádri remizoval so Zacharym Manninenom. Manninen pridal ku gólu Granlanda asistenciu.

Fínsko, ktoré skončilo na minuloročnom turnaji druhé, v piatok zdolalo Nórsko 5:0, Lotyšsko prehralo so Spojenými štátmi 4:1.

Nemecko zdolalo v Helsinkách v A-skupine Slovensko 2:1, aby sa spamätalo z prehry z predchádzajúceho dňa s Kanadou. Matthias Plasta A Leonhard Pfoderl dostal Nemecko do vedenia 2:0, pričom jediným slovenským gólom odpovedal Christian Bospic.

V B-skupine zostali Švédsku v úvodnom zápase proti Rakúsku iba tri šnúry, keďže tím čakal na výsledky play off NHL s hráčmi švédskej ligy, ktorej play off sa skončilo až vo štvrtok.

Joel Kellman, Max Freiberg A Joachim Nordstrom Každý prispel k víťazstvu 3:1 proti jednému tímu, ktorý nahradil Rusko a Bielorusko Francúzskom.

Česká republika vo svojom úvodnom zápase zdolala Britániu 5:1 v ďalšom zápase skupiny B. Madage Blumel viedol Českú republiku s dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Aj v skupine A Joachim Blichfeld Strelil hetrik a Nicholas Ehlers Dánsko, ktoré začalo zápas víťazstvom 9:1 nad Kazachstanom, získalo tri asistencie.

Obranca New Jersey Devils vedie po prvej tretine o tri góly Jonáš Segendeler Pri všetkých troch góloch Švajčiarsko zvíťazilo nad Talianskom 5:2 vo svojom úvodnom zápase v skupine A.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.