Ekonomika

Živý blog: Rusko popravuje odbojárov v novej ofenzíve na Ukrajine – USA

1716 GMT — Rusko odmieta mierové rozhovory na Malte podporované Kyjevom

Rusko kritizovalo proukrajinské mierové rokovania na Malte, ktoré sa tento víkend konali.

Rozhovory, o ktorých ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dúfa, že získajú podporu pre jeho vlastný mierový plán, prichádzajú po podobných stretnutiach v Jeddahu a Kodani začiatkom tohto roka.

„Takéto stretnutia zrejme nemajú perspektívu, sú jednoducho kontraproduktívne,“ povedala novinárom hovorkyňa ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.

Dodal, že nadchádzajúce stretnutie nemá „nič spoločné s hľadaním mierového riešenia“ a kritizoval Maltu za to, čo nazval „flagrantnou protiruskou udalosťou“.

1639 GMT – Nie je priestor pre „vojnovú únavu“, hovorí litovský prezident

S odvolaním sa na prebiehajúcu vojnu na Ukrajine litovský prezident vyzval proti „vojnovej únave“ v prospech Kyjeva proti Moskve.

„Musíme vytrvať. Nemáme právo bojovať s únavou,“ povedal pri príchode na summit Európskej rady v Bruseli.

„Je veľmi dôležité, najmä teraz v tejto kritickej fáze vojny, byť jednotní, nerozdeľovať našu zahraničnú politiku, inak to bude politika 27 členov. Nemáme na to právo,“ povedal. , zlyhanie Ukrajiny by zhoršilo bezpečnostnú situáciu v celej EÚ.

1540 GMT – Rusko tvrdí, že nové ukrajinské sprisahanie proti armáde bolo zmarené

Ruské bezpečnostné služby FSB zabili jedného muža, pretože zmarili podľa nich posledný sled vrážd inšpirovaných Ukrajinou a sabotážnymi plánmi proti jej vojakom.

FSB uviedla, že „neutralizovala“ podozrivého počas pokusu o zatknutie po tom, čo objavila sprisahanie s cieľom vyhodiť do vzduchu náborovú budovu v meste Tver, informovala agentúra TASS.

Úrady uviedli, že muža naverbovali ukrajinské tajné služby a bol členom „zakázanej ukrajinskej nacionalistickej skupiny“.

1440 GMT – Nemecko zatklo muža za predaj súčiastok z dronu do Ruska

READ  Prieskum UNHCR počíta s utečencami smerujúcimi domov z Ukrajiny - UNHCR pre severnú Európu

Nemecko zatklo podnikateľa, ktorý údajne predával Rusku komponenty používané vo vojenskej technike vrátane bezpilotných lietadiel, ktoré v súčasnosti nasadzujú moskovskí vojaci na Ukrajine, uviedla prokuratúra.

Podozrivý z nemenovaného centrálneho mesta Kassel je obvinený z toho, že v rokoch 2022 a 2023 do Ruska vyvážal rôzne elektronické súčiastky, modely leteckých motorov a ďalšie predmety.

Prokurátori vo Frankfurte vo vyhlásení uviedli, že tovar bol dodaný do Petrohradu prostredníctvom sprostredkovateľskej spoločnosti v Hongkongu v snahe vyhnúť sa sankciám EÚ.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close