Zábava

Zlatá maska ​​stratila divákov, 2 na 1 lídrom dňa

Nedeľné súboj komerčných televízií o diváka sa skončil s veľkým prekvapením pre televíziu Joj. Celebritnou šou Zlatá maska, ktorá je fenoménom na celom svete, vo svojej druhej epizóde prišla o polovicu divákov. Víťazom nedeľňajšieho večera sa stala šou 2 na 1 televízie Markíza.

Zábavná šou 2 na 1, ktorej druhú sériu odštartovala televízia Markíza v nedeľu 6. septembra, nabrala v druhej epizóde divákov a presadila sa v silnej konkurencii celosvetovo úspešnej šou Zlatá maska.

V oboch hlavných cieľových skupinách sa stala jednoznačne najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Druhá premiérová epizóda 2 na 1 s exkluzívnym hosťom, slovenský hokejovú legendou Mariánom Gáboríkom, dosiahla v obchodnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov sledovanosť 7,2 percenta a podiel 21,7 percenta.

Zlatá maska ​​podľahla konkurenciu

Zlatá maska ​​výrazne zaostala, keď v tejto cieľovej skupine zaznamenala podiel na trhu len 12,8 percenta, čo je o polovicu menej ako mala prvá časť (24,2 percenta).

V širšej cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov si 2 na 1 pozrelo celkovo 363 tisíc divákov, o takmer 60-tisíc viac ako týždeň predtým. Zlatú masku sledovalo iba 263 tisíc divákov, pričom týždeň predtým bola jednoznačným víťazom s 508 tisíc divákov pri obrazovkách TV Joj.

Zlatú masku pripravila televízia Joj spoločne s českou televíziou Prima, kde rovnako zaznamenala stratu divákov a podľahla konkurenciu. Prvú epizódu si na Prime pozrelo 780 tisíc divákov, druhá epizóda túto nedeľu skončila s necelými 530 tisíc divákov. Diváci v oboch hlavných cieľových skupinách 15-54 a 15+ uprednostnili filmovú ponuku na ČT1 a Nove.

Show už pritom uviedli aj našu ďalšiu susedia – Rakúsko a Maďarsko. V oboch krajinách dosiahla mimoriadny úspech a stala sa najsledovanejším programom na celom trhu.

nedeľné spravodajstvo

READ  Tisíce ľudí protestovali na Slovensku proti plánu vlády na reformu trestného zákona - WSOC TV

Markíza si v nedeľu pripísala úspech is hlavnými spravodajskými reláciami. Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v cieľovej skupine 12-54 stalo Počasie sa sledovanosťou 8,2 percenta a trhovým podielom 25,9 percenta. V širšej cieľovej skupine to znamenalo 464 tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Trojicu divácky najúspešnejších nedeľných programov uzatvárajú Televízne noviny Markízy s ratingom 7,2 percenta a trhovým podielom 25,2 percenta. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa sledovalo na Markíze 439 tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Najsledovanejšie nedeľnej politickej diskusie bolo Na telo s Michalom Kovacic, vydanie s hosťami Veronikou Remišová (Za ľudí) a Richardom Rasim (Hlas-SD) si pozrelo 277 tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Diskusiu O 5 minút 12, ktorú vysiela Jednotka, sledovalo 189 tisíc divákov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close