Svet

Zoznámte sa s 27-ročnou Ghankou, ktorá sa vzdala inžinierstva, aby si zaplietla vlasy v Bronxe v USA

Prehrajte videoMary sa vyučila ako elektronická inžinierka, ale vzdala sa toho, aby sa mohla stať opletačkou v Bronxe.

Prekvitajúci úspech Mary 'Sparrow' Agyapong v priemysle zapletania vlasov v Amerike mal ťažký začiatok.

Po príchode do Ameriky pred niekoľkými rokmi Mary 'Sparrow' Agyapong, ktorá si túžila zapliesť si vlasy, čelila nečakanému šoku, keď sa snažila nájsť vhodné miesto.

V exkluzívnom rozhovore s Doreen Apanema Abaya v Bronxe v New Yorku 27-ročná žena povedala, že ona a jej otec neverili, keď si vrkoč, ku ktorému sa priblížili, účtoval 140 dolárov.

Dodal, že aj tento poplatok bol odpustený, pretože on (Mary) pochádzal z Ghany.

„Keď som sa sem prvýkrát presťahoval, išiel som si dať zapletať vlasy a dáma si účtovala asi 140 dolárov, pretože sme Ghančania a môj otec bol prekvapený. Tak som sa spýtal: 'Keby sme neboli Ghančania, koľko by to stálo?' Povedala viac ako 140 dolárov,“ povedala.

Čoskoro Mary požiadala svojho otca, aby zhromaždil základné nástroje na zapletanie vlasov, čím potvrdila svoju túžbu bez meškania vykonať túto úlohu sama.

Povedal, že to bol začiatok toho, čo sa stalo jeho kariérou pletenia vrkočov v Bronxe.

„Tak som povedal môjmu otcovi: 'Počúvaj, kúp mi veci; začnem si robiť vlastné vlasy. Začal som si robiť vlastné vlasy, začal som upravovať vlasy svojich priateľov; o pár mesiacov sa ku mne pridala moja mama. a začal som upravovať vlasy svojej mame. Teraz sa na mňa pozrite, mám vlastnú firmu,“ povedal Doreen Apanema Abaya.

Mary je teraz o svojom remesle pevne presvedčená: „Ak sa dotknem tvojich vlasov, nikam inam nepôjdeš; Zostaň, pretože tu sa deje mágia.“

READ  Americkí demokrati požadujú, aby komisia preskúmala mentálne schopnosti Trumpa

Mary tiež prezradila podrobnosti o tom, aká je táto práca odmeňujúca a ako prispela k jej životu.

„Nie aby som sa chválil, ale.“ [I have over 500 clients]. Pracujem od pondelka do soboty…tri až štyria klienti denne v závislosti od vlasov. Niekedy dva, jeden. Ako som povedal, závisí to od vlasov.

„Mal som asistentku, pretože pochádzala z Ghany a potrebovala podporu, kým sa stihla zorganizovať. Pomáhal som jej, kým sa nepostavila na nohy. Začala chodiť do školy a trvalo to, takže prestala chodiť. Počas pletenia, Ja „Veľmi rýchlo, pletiem veľmi rýchlo a niekedy, ak mám veľa ľudí, nechám svojich priateľov, aby mi pomohli,“ dodala.

Na otázku, aký je najväčší trik na úspech v podnikaní, Mary odpovedala, že to chce veľa trpezlivosti.

„V tomto biznise, ak nemáte trpezlivosť, nemôžete jednať so zákazníkmi. Zákazníci majú vždy pravdu, musíte vedieť, že jednáte s ľuďmi. Každý má svoje vlastné postoje, zmeny nálad a veci. V ráno môžu ľudia prísť so zlými postojmi, ale čo môžete urobiť, aby ste ich rozveselili?“ , ale treba niečo urobiť,“ trval na svojom.

Kým sa dostala do tohto biznisu, Mary sa vyučila ako elektronická inžinierka a dúfa, že sa do školy vráti, keď dokončí svoj stavebný projekt.

Pozrite si celé video nižšie:

Ak chcete sledovať, kliknite sem Kanál Ganaweb General News WhatsApp

Popredná digitálna spravodajská stránka v Ghane, Ganaweb, sa spojila s Fakultnou nemocnicou Korle-Bu v energickej kampani za zabezpečenie toho, aby parlament prijal komplexnú legislatívu, ktorá by usmerňovala odber orgánov, darcovstvo orgánov a transplantáciu orgánov v krajine.
AE

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close