Svet

V Taliansku predĺženie platnosti preukazu spôsobilosti zvyšuje počet očkovaní

„Na národnej úrovni došlo v porovnaní s minulým týždňom k všeobecnému nárastu počtu schôdzok pre prvú dávku o 20 až 40%,“ uviedol mimoriadny komisár zodpovedný za kampaň Francesco Figliulo. Sobotný večer.

V sobotu sa schôdzky pre prvú dávku zvýšili o 35% v porovnaní s predchádzajúcou sobotou, uviedol s tým, že zaznamenal presný počet stretnutí.

Takmer 41 miliónov ľudí v Taliansku dostalo obe dávky vakcíny, podľa vládnych údajov takmer 76% populácie staršej ako 12 rokov.

Predstavitelia však majú obavy z posledného odporu voči blížiacemu sa chrípkovému obdobiu a tento týždeň sa rozhodli rozšíriť názov preukazu zdravia v Taliansku „Green Pass“ na všetky pracoviská i súkromne pre verejnosť.

Health Pass, ktorý bol predstavený v auguste pre vnútorné stravovanie v múzeách, na športových podujatiach a reštauráciách, obsahuje očkovací preukaz, osvedčenie o zotavení po infekcii Govt-19 alebo negatívny test.

Tento týždeň prezident Mario Draghi oznámil jeho rozšírenie na všetky pracoviská od 15. októbra a pozastavil platenie zamestnancov za odmietnutie plnenia.

Tí, ktorí sú zo zdravotných dôvodov oslobodení, budú mať k dispozícii bezplatné testy.

Taliansko, prvá európska krajina postihnutá epidémiou, si vyžiadalo viac ako 130 000 obetí.

Ekonomika sa v minulom roku kvôli zámkom ponorila do hlbokej recesie, ale vďaka zlepšeniam z jari sa očakáva, že v tomto roku rast opäť vzrastie, podporený masívnym prílevom európskych fondov.

READ  Pápež obhajoval prítomnosť kresťanov v Iraku a Sýrii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close