Ekonomika

Žreb MS hráčov do 20 rokov 1. apríla: minister

Po žrebovaní (uskutočnenom ceremoniáli) sa uskutoční prehliadka trofejí, keďže majstrovská (svetový pohár) trofej bude vystavená v rôznych mestách Indonézie.

JAKARTA (ANTARA) – Žreb skupinovej fázy majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov 2023 sa podľa indonézskeho ministra mládeže a športu Zainuddina Amaaliho uskutoční 1. apríla 2023.

„K dnešnému dňu sa 12 krajín kvalifikovalo na účasť na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov (FIFA) 2023,“ povedal v pondelok v sídle ministerstva mládeže a športu.

Automaticky vyspelými krajinami sú Dominikánska republika, Guatemala, Honduras, USA, Fidži, Nový Zéland, Anglicko, Francúzsko, Izrael, Taliansko a Slovensko.

Od 20. mája do 11. júna 2023 sa pohára zúčastní celkovo 24 krajín. Sú rozdelené do šiestich skupín.

Zvyšných 12 nerozhodnutých účastníkov bude pochádzať z ázijskej, africkej a juhoamerickej konfederácie, ktoré pošlú po štyroch zástupcov.

Aby sa tieto krajiny kvalifikovali na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov, musia od februára do marca 2023 ešte súťažiť na turnajoch svojich konfederácií do 20 rokov.

Juhoamerické majstrovstvá U-20 sa budú konať vo februári 2023, zatiaľ čo Ázijský pohár AFC U-20 a Afrika U-20 Nations Cup sa budú konať v marci 2023.

Semifinalisti šampionátu budú hrať v roku 2023 na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

Minister uviedol, že zápasy majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov 2023 sa budú konať na šiestich štadiónoch: štadión Kelora Bung Karno (Jakarta), štadión Si Jalak Harupat (Bandung, provincia Západná Jáva) a štadión Manahan (Solo, centrálny). Provincia Java).

Medzi miesta konania patrí štadión Kelora Bung Domo (Surabaya, provincia Východná Jáva), štadión Kelora Sriwijaya Jakabaring (Palembang, provincia Južná Sumatra) a štadión Kaptan I Wayan Tipta (Kianyar, provincia Bali).

READ  Slovenská ekonomika naďalej zažíva dobré časy, s výhradami

Očakáva sa, že festival inauguruje Vishnudhama Kusubandyo, ktorý v rokoch 2019-2020 pôsobil ako minister pre cestovný ruch a kreatívnu ekonomiku.

Keďže majstrovská (Svetový pohár) trofej bude vystavená v rôznych mestách Indonézie, po žrebovaní (uskutočnenom ceremoniáli) sa uskutoční prehliadka trofejí. Povedal som o tom prezidentovi (Joko Widodo). turné),“ povedala Amalie.

Súvisiace novinky: BNPT posúdi šesť štadiónov na obranu majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov
Súvisiace novinky: Indonézia pripravená na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov: Amalie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close