Svet

200 rakiev v Colbo Paradiso – talianskom cintoríne potopenom v mori

Stará hrobka v Camogly neďaleko Janova spadla do mora. Apokalyptická scéna je predvídateľná a okrem iného kritizuje špekulácie o budovaní.

Zem pod hrobmi bola dlho erodovaná: obrázky vrtuľníkov a videá z miesta havárie v Camogly.

Video: Tamedia, hasiči

Čajky sediace na strechách západnej časti sa zrazu zdvihli nad Colpo Paradiso. Bolo to jasné znamenie, hrozné oznámenie. Robotník bol natočený pomocou svojho mobilného telefónu, čo sa stalo veľmi rýchlo, a potom predná veranda Kamogliho starej hrobky so sedemposchodovým múrom a štyrmi rodinnými kostolmi spadla do mora. S hlasným hlukom.

200 rakiev sa pošmyklo vo vode a triaslo sa v niektorých vlnách. Hroby a ohniská boli dokončené v ruinách a blate. Apokalyptický výhľad na nádherné Colpo Paradiso na pláži Ligurian neďaleko Janova.

Na cintoríne neboli návštevníci, aby videli, čo sa v určitom okamihu stane. Táto oblasť je v pondelok zatvorená. Mnohí sa tam však už nejaký čas neodvážili ísť položiť kvety pre svojich blízkych. Vedeli o krehkej pôde pod hrobkou, ktorá bola postavená pred viac ako 150 rokmi, miestom posledného odpočinku námorníkov, staviteľov lodí a rybárov – morských obyvateľov.

„Takýto pád skaly je nepredvídateľný“: snímka vrtuľníka o mieste havárie v Camogly.

Foto: Hasičský zbor

Zem pod hrobmi bola istý čas erodovaná. V posledných rokoch búrkové vlny narazili často na kamene, ktoré sa tu nenachádzajú. Vplyv zmeny podnebia? V tú zimu potom nepretržite pršalo niekoľko týždňov. Kamogliho starosta Francesco Olivari hovorí: „Takýto pokles kameňov je nepredvídateľný.“

Oliver, čo musíte vedieť, je geograf. Ale samozrejme predpovedal aj túto udalosť. Na posilnení chaty prebiehajú práce od minulej jesene, pričom talianska vláda poskytla miliónovú pomoc. Je to nielen prirodzené, je to populárne aj na pláži. Desaťročia stavebných špekulácií spustošili oblasť, budovy mali váhu tony na slabej zemi a korytá riek boli často vyrobené z betónu, aby vytvorili viac priestoru pre nehnuteľnosti.

Ropné bariéry do rakiev

Camogli je krásny farebný domov a starý rybársky prístav, ktorý vedie z Milána a Turína v lete do stredne veľkého mesta s druhými majiteľmi domov a turistami zo zahraničia.

Teraz boli rakvy umyté v krásnom prístave a boli nahromadené na lodi. Pobrežná stráž okamžite nalieva ropu do Perzského zálivu, pretože obsahuje ropu vyliatu po katastrofách v životnom prostredí. Tieto bariéry sú určené na zachytenie rakiev plávajúcich v mori – s kosťami ľudí, ktorí strávili svoj život na mori.

READ  Mechanizmus tripartity tvrdí, že je blízko k vyriešeniu sudánskej politickej krízy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close