Technológie

40 rokov podivných a úžasných (a jednoducho nesprávnych) televíznych reklám Super Mario

Obrázok: Nintendo Life

Je deň MAR10, každoročná oslava všetkých vecí Super Mario. Nintendo ide pri tejto špeciálnej príležitosti naplno, vrátane uvedenia nového balíka konzoly Switch s tematikou Mario, zliav na zdravú dávku hier Mario a úplne nového traileru k pripravovanému filmu Super Mario Bros. . Je sa z čoho tešiť!

Tu v Nintendo Life sme si mysleli, že by bolo zábavné pozrieť sa komplexne na to, ako Nintendo v priebehu rokov propagovalo rôzne hry Mario, od pôvodného Mario Bros. až po Super Mario Odyssey. Nintendo – alebo reklamné agentúry, ktoré si najalo – nepochybne napínali svoje kreatívne svaly pri niektorých z nich.

Ak máte nejakého obľúbenca z nášho výberu nižšie, dajte nám vedieť v ankete pod článkom. Tiež, ak si myslíte, že sme vynechali nejaké, ktoré by mali byť zvýraznené, dajte nám vedieť pomocou komentára.

Teraz sa pozrime na niektoré zvláštne a úžasné reklamy…

Mario Bros. „Kde si Mario?!“ – Atari

Napriek svojmu zdanlivému veku je reklama Mario Bros skutočne pôsobivá.

Iste, je to kýčovité, ale výrobné hodnoty tu nie sú hrozné; Milujeme miniatúrne modely monštier a Luigiho „Mario, kde si?“ výbuch. Je to ako strašidelný predchodca Luigiho sídla…

Super Mario USA „BIRDO!“ – N.E.S

Super Mario Bros. 2 – ktoré sme dostali na Západe – išlo pod názvom „Super Mario USA“ v domovine Nintenda a kto by ho mohol lepšie propagovať ako jediný Birdo alebo Catherine, ktorý je známy v Japonsku?

Vďaka krátkej hrateľnosti od Super Mario USA, končiacej Birdom vzkrieseným explodujúcim vajcom, je to rozhodne chaotický. Iné!

Super Mario Bros. 3 „Mario! Mario! Mario!“ – N.E.S

Mario je globálna superstar a nikde to nie je tak evidentné ako v reklame Super Mario Bros. 3.

READ  Politická kríza Slovenska: Predseda vlády je pod tlakom, aby odstúpil po odstúpení ďalších dvoch ministrov

Tu milióny a milióny fanúšikov Maria volajú meno nášho obľúbeného inštalatéra a kamera sa priblíži, aby ich všetkých ukázala dokonale zarovnaných, aby vytvorili presnú repliku Mariovej hlavy. Ako to dokázali?! Mágia, teda.

Super Mario Land „Tvoja jediná nádej“ – Game Boy

V jeho prospech hrá podľa nás žánrová nekvalita. Vyzerá to ako jeden z tých B-čkových filmov o UFO z 50. rokov.

Je to úžasný mix živých akčných záberov a záberov z hry, ktorý predstavuje rôzne typy biómov, ktoré v priebehu času navštívite. Aký skvelý obchod!

Super Mario All-Stars Rick Mayall „Odpudivá celebrita“ – SNES

Rick Mayall bol bezpochyby národným pokladom Anglicka. Objavil sa v niekoľkých reklamách pre SNES, no táto pre Super Mario All-Stars je najzábavnejšia.

Má niekoľko vedcov zamknutých v miestnostiach, aby hrali každú hru v zbierke, čím informoval publikum o zdanlivom vplyve každej hry na psychiku. Ako ty.

Chýbaš nám, Rick.

Super Mario World 2: Yoshiho ostrov „Stále veľký“ – SNES

Je to smiešne, človeče. Jasná chyba.

Nedá sa veľa povedať. Nie

Super Mario 64 je „naozaj sladký!“ – Nintendo 64

Všetci sme snívali o ponorení do našich obľúbených videohier, však? Sakra, to je celý zmysel mnohých z nich; Aby sme vás metaforicky vtiahli do ich svetov, úplne zabudnete na spojenie medzi vašou realitou a tým, čo je na obrazovke.

Aj keď to nie je technicky najpôsobivejšia reklama, akú sme videli, reklama na Super Mario 64 pôsobí ako niečo, čo by ste dostali z 90. rokov. Malcolm v strede Vzrušte s Mariom, keď bude skúmať každý herný svet. Sladké!

Super Mario Advance „Zahoď svojich nepriateľov“ – GBA

Ide o veľmi vzácnu reklamu, ktorá z hry nič neukazuje. Namiesto toho využíva živých hercov v akomsi segmente stop-motion animácií, ktorý vás naučí základy hry Super Mario Bros. 2. Pekný.

READ  "Môj nádor nezmizne, ale som vďačný, že som nažive."

Super Mario Advance 4 „Go Fast“ – GBA

Pamätáte si, keď ste dostali svoje hry v maloobchodných predajniach? Áno, stále sú tu, ale… len.

Táto reklama na Super Mario Advance 4 (prístav Super Mario Bros. 3) však zobrazuje plnú loď školákov, ktorí sa preháňajú do najbližšieho obchodu, aby si uchmatli novú hru.

Prečo sa všetky ich tváre zmenia na Maria je mimo naše chápanie, myseľ. Rozhodne nie strašidelné.

Super Mario Sunshine „Lepšie čisté ako špinavé“ – GameCube

Wow, čo? Ak sa Nintendo niekedy chce zbaviť svojho imidžu „priateľského k deťom“, toto miesto pre Super Mario Sunshine nie je tým správnym krokom. To je správne… Čistý.

To neznamená, že melódia nie je dobrá. No nie je, ale je to ušný červ; Stále nám to utkvelo v hlave, keď to čítate. Ale wow…je to úplný opak nervózneho. Je „mäkký“.

Áno, vieme, že je to pravdepodobne prehnané dizajnom, ale z čistoty sa naša pokožka plazí.

Super Mario Galaxy 2 „Planéty“ – Wii

OK, nachádzame sa vo fáze „idylickej rodiny, ktorá si sadne a hrá spolu“, ktorou Nintendo Wii prešlo. Pri všetkej spravodlivosti je celkom šikovné, ako je reklama nastavená a predstavuje niekoľko „galaxických“ lokalít, ktoré sú všetky sférického vzhľadu. To je skvelé!

Super Mario 3D Land „3D svety čakajú“ – 3DS

Aj keď je vo svojej celkovej prezentácii trochu nevýrazná, toto promo pre Super Mario 3D Land pôsobí ako evolúcia toho, o čo sa pokúšal Super Mario 64.

Zobrazuje chlapca, ktorý v skutočnom živote prechádza typickými prekážkami s tematikou Mario, čo naznačuje, ako efektívne 3DS „ožíva“ vďaka svojej pozoruhodnej 3D technológii.

READ  iPhone vám teraz dá vedieť, či vás aplikácie špehujú – tu je návod, ako to aktivovať

Super Mario 3D svet „Buďte spolu“ – Wii U

Nintendo opäť napína svaly Dominica Toretta s ďalšou rodinnou vitrínou, tentoraz s využitím funkcií 3D sveta v hre, ako sú warp pipe a mačacie oblečenie, aby sa celá rodina stretla a užila si zábavu na plošinách. Vlastne zdravý.

Super Mario Odyssey „Vyskoč, Superstar!“ – Kliknite

Nie, tá pesnička! Veľmi dobre. Niečo sa na tom automaticky aktualizuje, však? Nielen hudba, ale hrá v ňom. Je to prehnané, ale funguje to.

Milujeme tanec a milujeme náš vlastný cappy hat, veľmi pekne ďakujeme.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close