Technológie

Linux 6.0 debutuje, chýbajú niektoré hrdzavé časti • Register

Emperor Penguin Linus Torvalds vydal prvého kandidáta na vydanie pre Linux 6.0, ale nezáleží na tom, ako to nazvete.

„Keď som sa už rozhodol nazvať toto jadro 6.0, ozvalo sa niekoľko čínskych vývojárov a poukázalo na to, že ‚5.20‘ je oveľa zdravšia verzia západného čísla ‚4.20‘, známeho na internete,“ povedal. napísal Vo svojom oznámení, že bol vydaný Linux 6.0 rc1.

„4.20“ označuje deň, kedy niektorí oslavujú marihuanu, zatiaľ čo „5.20“ označuje aj magické huby.

„Takže ak to chcete nazvať ‚Linux 5.20‘, pokračujte,“ napísal Torvalds.

„Pretože čísla verzií jadra sú úplne vymyslené a nemajú žiadny vnútorný význam.“

Keďže 5.20 a 6.0 boli v posledných týždňoch zameniteľné v mailing listu linuxového jadra, je stále príjemné vedieť, že vydanie z tohto týždňa má označenie 6.0.

ako Registrovať už existuje nahlásenéVydanie neprináša zásadné zmeny v jadre, ale obsahuje množstvo užitočných aktualizácií – napríklad väčšiu podporu RISC-V, kód umožňujúci akcelerátory Intel Gaudi a vylepšené spracovanie ACPI.

Torvalds lamentoval, že nejaký kód umožňujúci hrdzavenie sa nikdy nedostal do vydania.

„Skutočne som dúfal, že získame prvú hrdzavú infraštruktúru a multigeneračný LRU VM, ale nič z toho sa momentálne nedeje,“ povedal a dodal: „Vždy existuje viac vydaní.“

„Toto je jedno z tých vydaní, kde by ste sa na tiffstat nemali pozerať príliš pozorne, pretože viac ako polovica z nich je ďalší výpis denníkov AMD GPU,“ dodal a dodal, že procesory Intel Gaudi2 Ai pravdepodobne vygenerujú podobné čísla. Pridanie jadra.

„Čísla CPU sa tiež zobrazujú v súboroch JSON popisujúcich udalosti výkonu, ale zdajú sa byť úplne triviálne v porovnaní s automaticky generovanými definíciami GPU a AI pomocou ‚asic_reg‘,“ dodal.

Toto vydanie obsahuje 13 099 zmenených súborov, 1 280 295 vložení a 341 210 vymazaní. Torvalds vypočítal tieto čísla, „pretože som bol zvedavý.“

READ  Náhodné: Tu je Steam Deck podobný Nintendo Switch v porovnaní s inými vecami

Chce, aby ste boli tiež zvedaví – alebo aspoň natoľko zvedaví, aby ste otestovali jadro, pretože to sú kandidáti na vydanie a má aspoň jednu aktívnu chybu. ®

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close