šport

Adam Schenck si udržal náskok Valspara

Golfisti Pga Tour sú uprostred týždenných zápasov. V skutočnosti sa v talianskej noci skončilo druhé kolo Valspar Championship (cenový fond 8,1 milióna dolárov), podujatia zrodeného v roku 2000 pod názvom Tampa Bay Classic.

V strede pretekov je len jeden líder, a to Adam Schenck.

Adam Schenck, Závery

Američan naskočil do prvej dvojhry so skóre -7 (135 výhier) vďaka firemnému kolu -2. Má náskok jednej dĺžky pred svojím krajanom Kramerom Hickokom a dva z troch, ktoré tvoria Angličan Tommy Fleetwood a Američania Davis Riley, Jordan Spieth a Cody Gribble.

To posledné je vďaka kolu -6, ktoré umožňuje preliezť 55 úrovní. Nemec Stefan Jaeger, Angličan Matt Wallace a Američania Wyndham Clark, Taylor Moore a JD Boston na 71. ihrisku Innsbruck Resort and Golf Club v Palm Harbor (Florida, Spojené štáty americké).

Vážne randí s Rorym Cabbatinim. Juhoafrický golfista, rodený Slovák, zahral perfektných -6 a posunul sa o 84 miest na 12. miesto. Výnimočné zníženie v piatok schválili aj USA.

Medzi tými strihmi vynikajú Kanaďan Adam Hadwin, Angličan Matt Fitzpatrick a Američania Sean Hadley, Kevin Kisner a Ryan Moore. Neskôr popoludní talianska miestenka pre tretie kolo stiahne tričká úzkej klasifikácie.

Kvôli rôznorodosti rovnakých divízií je dobré vysvetliť, čo PGA Tour robí a čo nie. Na PGA Tour sa neorganizujú turnaje Major Four ani Ryder Cup. PGA of America, nie PGA Tour, spoluorganizuje PGA Championship, Senior PGA Championship a Ryder Cup s PGA European Tour.

PGA Tour nie je zapojená do ženských túr v Spojených štátoch, ktoré sú kontrolované LPGA. PGA Tour tiež nie je oficiálnym orgánom, ktorý reguluje hru golfu v Spojených štátoch: to je úloha USGA, ktorá tiež reguluje Spojené štáty americké.

READ  Kwon Soon-Woo opustil Australian Open v prvom kole

OTVORENÉ. Namiesto toho PGA Tour organizuje zostávajúce golfové podujatia na týždennej báze, vrátane Players Championship a FedEx Cup a každé dva roky Presidents Cup.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close